Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Uszkodzenie nerwu przy złamaniu kręgosłupa


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

Mój brat w wypadku samochodowym złamał kręgosłup w odcinku L2. Jest tydzień po operacji i ogromny ból przeszywający całą prawą nogę nie pozwala mu wstać, usiąść, ból pojawia się przy opuszczaniu nogi z łóżka. Noga ta jest bardzo osłabiona, wciąż odczuwa w niej zdrętwienie. Porusza palcami prawej stopy i lekko unosi nogę. W pozycji leżącej brat nie odczuwa bólu. Lekarz powiedział, że nerw był poważnie zmiażdżony i czekamy na jego zregenerowanie. Czy mamy szansę na powrót do pełnej sprawności? Jaki czas potrzebny jest na zregenerowanie nerwu? Kiedy możemy próbować stawiać brata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Niestety taka regeneracja nerwu może przebiegać jeszcze bardzo długo, nawet około pół roku. Trudno mi określić kiedy wróci brat do pełnej sprawności, albo kiedy należy włączyć pełne obciążenie kręgosłupa bez znajomości szczegółów klinicznych uszkodzenia oraz rodzaju i zakresu przebytej operacji. Najlepiej w tej sprawie porozmawiać z lekarzem prowadzącym brata w szpitalu, który zapewne udzieli szczegółowych informacji na ten temat. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 lat temu skoczyłem do wody złamałem kręgosłup szyjny , przez jakiś czas byłem sparaliżowany . W obecnej chwili mam częściowy niedowład prawej ręki i nogi . Czy można to zoperować aby wrócić do pełnej sprawności .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×