Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacja przełyk Barreta


Gość Renata L.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Renata Lachowska

Witam. Od kilkunastu lat cierpię na przepuklinę rozworu przełykowego oraz refluks przełykowo-żołądkowy. Leczyłam się cały czas u jednej Pani doktor w moim mieście Szczecinie, która zapisywała mi leki które z biegiem lat dawały coraz mniejszą ulgę. Zdecydowałam się niedawno na zmianę lekarza ponieważ czułam się coraz gorzej... i dostałam skierowanie na endoskopię. Wynik mnie załamał - podejrzenie przełyku Barreta. Przeczytałam w necie dużo na ten temat i bardzo się boję. Za dwa tygodnie odbieram wynik hist-pat pobrany z trzech miejsc, czyli trzech "języków" znajdujących się w przełyku. Wiem, że wiele zależy od wyniku hist-pat. A jeśli wynik będzie pozytywny czyli będzie to przełyk Barreta, czy jest szansa na całkowite wyleczenie? Czy konieczna będzie operacja? Proszę o radę co do operacji laparoskopowej, gdzie najlepiej ją wykonać, czy jest bezpieczna, ponoć często się nie udaje :( , co wogóle mi Pan doradza? Proszę o pomoc. Sama wychowuję dwie córki, nie mają na kim polegać, muszę być zdrowa.... PROSZĘ. Z góry serdecznie dziękuję re_nee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leczenie przełyku Barreta polega na terapii farmakologicznej, zabiegach endoskopowych lub operacji antyrefluksowej. Leczenie farmakologiczne opiera się na długotrwałym stosowaniu inhibitorów pompy protonowej. Leczenie endoskopowe ma na celu zniszczenie nabłonka Barreta i zastąpienie go nabłonkiem typowo przełykowym, zniszczenie ognisk dysplazji i ewentualnych wczesnych postaci raka.Leczenie chirurgiczne, z uwagi na duże możliwości leczenia farmakologicznego i endoskopowego, jest ostatecznością. Najlepiej poczytaj sobie na ten temat na stronie: http://www.epacjent.pl/artykul.php?idartykul=648&poddzial=Gastrologia Najlepszym ośrodkiem na Śląsku wykonującym operacje antyrefluksowe laparoskopowo jest ośrodek w Zabrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po gastroskopii również miałam podejrzenie przełyku Barretta, a teraz odebrałam wynik badania histopatologicznego i nic nie rozumiem z tego opisu i już nie wiem, czy mam przełyk Barretta, czy nie... Ale może po kolei. *Rozpoznanie oraz istotne dane kliniczne: Podejrzenie przełyku Barretta. HP/+++/ przełyk z treścią żółciową. Linia Z nierówna, o nieostrych granicach z linijnymi wypustkami dogłowowo-pobrano wycinki. Błona śluzowa żółądka przekrwiona, zmieniona zapalnie. Odzwiernik symetruczny. Opuszka i część zstępująca bez zmian. Wynik badania histopatologicznego: Wycinki pokryte w całości nabłonkiem płaski paraepdiermoiodalnym z cechami rozrostu akantotycznego oraz znacznego stopnia pobudzeniem warstwy podstawnej nabłonka. W podścielisku oraz w samym nabłonku nacieki zapalne z komórek jednojądrowych i granulocytów obojętnochłonnych...* Tyle można tam wyczytać. Zauważyłam kilka literówek, ale przepisałam dokładnie tak, jak mi napisano... Czy to oznacza przełyk Barreta? (o przełyku poczytałam sobie na podanej wyżej stronce) A jeżeli nie, to co innego? W środę wybieram sie do lekarza, to napewno mi wszystko wyjaśni, ale jeżeli ktoś mógłby mi teraz pomóc, abym nie czekała do środzy w niepewności, będę bardzo wdzęczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×