Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

twardy guzek za żuchwą


Gość Rafał

Rekomendowane odpowiedzi

witam ostatnimi czasy wymacałem sobie za żuchwą praktycznie zaraz koło ucha malutki twardy guzek myślę że mniejszy niż 1cm koło niego był drugi guzek który był już miękki i normalnie się przesuwał co wskazywało by na węzła chłonnego z racji że wszędzie gdzie bym to nie wpisał w internecie rezultat był jeden zaczynając na białaczce a kończąc na chłonniaku przechodziłem przez mase stron w których odpowiedź była jedna że to jakaś odmiana nowotworu ,więc przechodząc do sedna chciałem się zapytać czy miał ktoś coś takiego guzek jest mały twardy nieprzesuwalny nie boli co zastanawiające przy kazdym spożyciu czegokolwiek mam mrowienie w tym miejscu i nie jest ono po jednej stronie tylko przekłada się na drugą strone równiez w tym samym miejscu dodam że mam tyłozgryz jeżeli może to mieć ze sobą jakiekolwiek powiązanie. a także jestem nieszczesliwym posiadaczem hipochondri wiec jednak prosiłbym o odpowiedz dziękuje pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę jak najszybciej udać się do lekarza rodzinnego po skierowanie do laryngologa. Specjalista powinien  skierować na badanie USG, następnie najprawdopodobniej biopsję guza i dalej ewentualnie TK/MR. Sama przez to przechodziłam, u mnie był to guz ślinianki. Przeszłam już operację, ale zmiana może pojawić się znowu, dlatego ważne jest obserwowanie wszelkich zmian i minimum coroczne badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×