Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Reakcja żołądka na alkohol


Gość tomek83

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tomek83

Moj problem jest dosc nietypowy, przez lekarzy byl w wiekszosci bagatelizowany na konslultacjach u gastrologow przy okazji badań pod kątem jelita drazliwego, przy czym nie jest ono wprost zdiagnozowane. Otoz po wypiciu wiekszej ilosci alkoholu nawet przez jakies 24-30 godzin moj zoladek nie trawi nic, mimo ze inne objawy upojenia alkoholowego dawno minely. Nawet wypicie szklanki wody konczy sie predzej czy pozniej wymiotami, przy czym oprocz samej wody na poczatku wymiotuje tez zolto-zielona substancja, podejrzewam ze to kwas zoladkowy. Po 2-3 razach juz w wymiocinach sie wspomniana substancja nie pojawia, tylko nieprzetrawione pokarmy, plyny jakie przyjalem. Wszystko trwa od lat, zawsze wydawalo mi sie to normalnym objawem, lecz nie znam nikogo kto by cierpial na podobne dolegliwosci. Myslalem ze to wrzod, ale usg brzucha nic nie wykazalo. Dodam ze mam 26 lat, waze 72kg, odzywiam sie zdrowo, uprawiam duzo sportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

To może być taka ostra reakcja organizmu na spożycie alkoholu (swego rodzaju reakcja alergiczna przewodu pokarmowego na alkohol). Jedynie całkowita abstynencja może zapobiec występowaniu takowych objawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dyletant

Taka odpowiedź jest niestety przykładem bagatelizowania. Pytający nie szuka *sposobu na picie*, ale zastanawia się czy - jeśli takie niebanalne objawy pojawiają się po alkoholu - w jego układzie pokarmowym nie pojawiła się jakaś groźna choroba, która za ileś lat może się ujawnić. Stąd jego pytanie o diagnozę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak dzisiaj po wczorajszym piciu whisky z colą, żadnych objawów kaca tylko niepracujący żołądek... wszystko co wypije czy zjem prędzej czy później zostaje wydalone przez wymioty.. porażka... To była chyba zbyt ciężka mieszanka dla mojego żołądka *]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×