Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w prawym podżebrzu, promieniujący czasami do prawej pachwiny, trzustka?


Gość Anita

Rekomendowane odpowiedzi

Od ok.2,5 tyg. boli mnie w prawym podzebrzu. 2 tyg.temu zrobilam badania krwi i wyszla podwyzszona lipaza do 67. Ból utrzymuje sie ciagle, czasem sie nasila (po jedzeniu,ale raczej staram sie jesc lekko) Zdarza sie ze bol przemieszcza sie do prawej pachwiny-zglosilam sie z tym na izbe-potraktowali to jako wyrostek,ale po zrobieniu badan-wykluczono zapalenie wyrostka i wrocilam do domu. Mialam tez zrobione USG ale nic nie wykazalo. Bol czasami lokalizuje sie wokół pępka-skąd promieniuje do prawego podzebrza albo prawej pachwiny. Wiekszosc osob pisze ze trzustka boli po lewej stronie,ale jak dla mnie to moja lokalizacja bolu tez pasuje na bol trzustki,no i ta lipaza...Nawet wzielam sobie dzis kreon(10000) ale nie wiem czy powinnam go brac,bo brzuch boli mnie dalej,a nawet silniej,,,teraz to juz pewnie z nerwow....prosze o odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bsksp_LKA

Trzustka, przewody żółciowe bolą w prawym podżebrzu, najczęściej promieniują do pleców (w przypadku zapalenia lub guzów). Podwyższenie poziomu enzymów (lipazy) najprawdopodobniej świadczy o zapaleniu trzustki. Warto wykonać badania morfologiczne na obecność amylazy i zwrócić się do gastroenterologa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×