Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wzmożone włóknienie w piersi


Gość joannak33

Rekomendowane odpowiedzi

Gość joannak33

Ostatnio odebrałam wyniki usg piersi i oto opis - oba sutki o przewadze utkania gruczołowego, z cechami wzmożonego włóknienia podścieliska, nasilonymi w GZK sutka lewego. Proszę o odpowiedz co to znaczy , brzmi trochę niepokojąco tym bardziej że mam zalecenie powtórzenia badania za 6 miesięcy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Takie włóknienie może świadczyć o procesie zwyrodnieniowym sutka, nie ma taki proces cech nowotworowych, ale na takim podłożu jest większe prawdopodobieństwo pojawienia się nowotworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś robiłam USG piersi .Opis jest taki: Sutki o budowie tłuszczowej z resztkową ilościa tkanki gruczołowej i z nasilonym włóknieniem podścieliska. W obrębie miąższu obu sutków zmian ogniskowych o charakterze litym i torbielowatym nie stwierdzono. Co oznacza taki opis ,zwłaszcza co oznacza to włóknienie. Mam 35 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynik USG piersi jest prawidłowy. Wynik określający stłuszczenie i zwłóknienie piersi oznacza ich inwolucje czyli zanik gruczołów sutkowych na skutek ich starzenia się. W Pani przypadku już lepszym badaniem sutków będzie mammografia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś otrzymałam wyniki badania mammograficznego piersi i oto opis - obie piersi o utkaniu gruczołowym z cechami nasilonego włóknienia miąższu w segmentach górnych oraz bocznych.W badaniu nie widać patologicznych zagęszczeń miąższu, zwapnień podejrzanych jako złośliwe oraz cech wtórnych procesu naciekowego. W dołach pachowych cienie niecharakterystycznych ww chłonnych. w badaniu porównawczym układ cieni jak poprzednio. Proszę napisać co to znaczy bo niestety nie wiem czy jest to coś poważnego, a bardzo się niepokoję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×