Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krew czy nie?


Gość Andrzej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W ciągu dwóch ostatnich miesięcy zauważyłem kilkukrotnie (mniej więcej z 6razy) po wypróżnieniu się krew na papierze toaletowym i w muszli. Pytanie brzmi czy na pewno jest to krew i czy mam powodu do niepokoju? Pytam gdyż już wcześniej miewałem takie sytuacji po zjedzeniu dzień wcześniej buraczków. Z tym, że tym razem dzieje się tak np. po zjedzeniu pomidora. Stąd moje pytanie czy pomidory lub ketchup (jem go dużo) mogą dać taki "efekt" w postaci jasnoczerwonej cieczy?
Jestem po wizycie u lekarza rodzinnego, miałem badanie per rectum (lekarz nie wyczuł niczego niepokojącego), nie mam bólu brzucha, wypróżniam się raczej regularnie chociaż teraz przez stres związany z niewiedzą zdarzało mi się chodzić częściej, waga spadła w przeciągu 2 miesięcy o 2kg, ale to raczej można wytłumaczyć zwiększoną aktywnością fizyczną (jazda na rowerze niemal codziennie), nie miewam ani zaparć ani biegunek. Mam 30lat, pale papierosy i weekendami pijam alkohol. Dodam, że jestem też umówiony na wizytę do proktologa, ale dopiero pod koniec lipca gdyż to był najbliższy wolny termin.

Z góry dziękuje za pomoc, pozdrawiam.



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×