Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Epifizjodeza kości udowej - ból po operacji


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,  28.05.2021 mój 11 letni syn miał operację (epifizjodeza prawej kości udowej - blokada stawu wzrostowego). Przeżyliśmy drugą noc po zabiegu - cierpi. Czy ktoś jest mi w stanie rzeczowo odpowiedzieć jaki jest proces gojenia po takim zabiegu bo w szpitalu nie otrzymałem takiej odpowiedzi. Być moża dla lekarzy to rutyna i zapominają o pacjentach, którzy wychodzą do domu i zostają z problemem sami w czterech ścianach. Syn nie jest w stanie samodzielnie poruszać całą nogą (stopa jest lekko ruchoma). Nie może w ogóle zgiąć kolana. Jak długo ból się utrzymuje i kiedy zacznie zginać nogę w kolanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zdecydowanie polecam konsultacje z fizjoterapeutą - w oparciu o wywiad i badanie kliniczne być może będzie w stanie odpowiedzieć na Państwa pytania. Często fizjoterapeuta próbuje kontaktować się również z lekarzem prowadzącym żeby precyzyjnie omówić wdrożone formy leczenia operacyjnego - to daje możliwość przedstawienia rokowania co do czasu gojenia/leczenia się i daje podstawy do planowania rehabilitacji, której zapewne będzie państwo potrzebowali.

Pozdrawiam,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie , gdzie Państwo robiliście te operację , my mamy za tydzień. Nam mówiono że na drugi dzień można chodzić i po dwóch tygodniach możemy jechać w góry. Teraz już sama nie wiem co o tym myśleć. Jaka była przyczyna operacji u Państwa syna? Bede wdzięczna za jakieś informacje. Mimo że przygotowania do operacji w toku, cały czas się waham czy się na nią zdecydować. Ja jestem bardziej na nie, mąż na tak. Córka ma skrócenie nogi 2,2 cm ,12 lat.Widze że operacja była w maju czy syn szybko odzyskał sprawność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×