Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Lewostronna rotoskoliza kręgosłupa lędźwiowego z następową asymetrią przestrzeni międzykręgowych


Gość Jerzy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Zwracam się o prośbę o pomoc w wyjaśnieniu mi opisu bania kręgosłupa lędźwiowego jak niżej: Kształt, wielkość trzonów zachowane. Lewostronna rotoskoliza kręgosłupa lędźwiowego z następową asymetrią przestrzeni międzykręgowych, spłyceniem fizjologicznej lordozy. Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze w stawie międzykręgowym prawym na poziomie L-L4 z cechami degeneracji chrząstki stawowej. Na poziomie L4-L5, L5-S1 obecność tylno-bocznych strony lewej wypukliny krążków międzykręgowych zawężających otwory międzykręgowe. Na krawędziach trzonów obecność drobnych wyrośli kostnych będących wyrazem zwyrodnieniowo-wytwórczych zmian. Nadmieniam, że ma 48 lat, a ponadto czuję coraz większy ból w okolicach kręgosłupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Skolioza jest bocznym skrzywieniem kręgosłupa w Pana przypadku dodatkowo z rotacją. Ponadto występuje uwypuklenie krążków międzykręgowych zwężających otwory międzykręgowe, przez które wychodzą nerwy rdzeniowe. Stąd Pana dolegliwości. Z tym wynikiem musi Pan zgłosić się do nurologa, neurochirurga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałam opis zdjęcia :Lewostronna skolioza kręgosłupa lędzwiowego,Discopathia na wysokości trzonów kręgowych L4/L5 i L5/S1 proszę mi powiedzieć co to oznacza.Ostatnio bardzo borykam się z silnym bólem krzyża, części środkowej i szyjnej kręgosłupa.W nocy aby się obrócić budzę się i musze się czegoś przytrzymać aby to zrobić.Nigdy nie zwracałam na to wcześniej uwagi ale moje kolana zaczynają odmawiać mi posłuszeństwa, nie wiem czy to ma jakies powiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Odebrałam dzis zdjecie rtg i mam napisane L/Swykazuja lewoboczne wygiecie z rotacja kregów wzdłuz osi długiej. Zwezenie szpary m/k L5/S1 OBJAWY KREGU PRZEJSCIOWEGO Była bym wdzieczna za wytłumaczenie o co chodzi, z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,,,zwracam sie z prosba o wyjasnienie mi opisu badania KT odcinka L-5 kregoslupa.-zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe, splycenie lordozy. -poziomL5/SI*zmiany degenaracyjne krazka miedzykregowego,jego wyrazne obnizenie,wyrazna sklerotyzacja trzonow,,,vacum phenomena.Zwapnienia w rzucie wiezadla przedluzonego,przedniego,,osteofitoza. Wymiary strzalkowe 11,3mm.Zmiany zwyrodnieniowe wstawach miedzywyeostkowych z cechami zwezenia na poziomie otworow miedzytrzonowych. PoziomL4/L5:: wypuklina centralno-lewoboczna krazka miedzykregowego migrujaca ku dolowi z objawami ciasnoty zachylkowej plus osteofitoza tylna/wymiary strzalkowe 11,3mm..Sklerotyzacja trzonow. Poziom L3/L4* wymiary strzalkowe 13,5mm....Bol nasila sie tak mocno ze srotki przeciw bolowe nie pomagaja,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×