Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Uszkodzenie nadgarstka


Gość Michal Staronka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Michal Staronka

Zdecydowalem się napisac do Pana, ponieważ mam pewien problem z nadgarstkiem.W grudniu zeszłego roku doznałem kontuzji nadgarstka, jednak po usztywnieniu i kontroli w styczniu już nie było nic widać na zdjęciu RTG. Jednak od tamtej pory towarzyszyl mi ciągły ból nadgarstka, szczególnie przy dłuższej pracy przy komputerze, dłuższym pisaniu lub po prostu używaniu nadgarstka. Ograniczony jest też ruch nadgarstka to znaczy nie mogę się na nim oprzeć, gdy dłoń jest wyprostowana (np. pompki, które mogę tylko wykonywać na kostkach). Ze względu na utrzymujący się bol zrobiłem badanie USG nadgarstka i lekarz stwierdzil: zmiany malacyjne chrzastki stawowej w obrebie stawu lokciowo - grochowatego i czesci bocznej stawu promieniowo - polksiezycowatego od strony grzbietowej; poza tym stwierdzil przemieszczenie kosci lokciowej w kierunku lokcia o okolo 1 cm. Czy może mi Pan udzielic informacji czy jest to cos powaznego? Jak powinno przebiegac leczenie? i jak dlugo bedzie trwal powrot do calkowitej sprawnosci. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Jest to problem raczej ortopedyczny niż chirurgiczny. Radzę skonsultować się bezpośrednio z oropedami, na pewno przy istniejących dolegliwościach konieczna będzie interwencja ortopedów (nastawienie przemieszczenia?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×