Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Samodzielne wykonywanie zastrzyków z heparyny


Gość Michał

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Michał

W odpowiedzi na jedno z zadanych pytań padło stwierdzenie iż nie powinno się usuwać nadmiaru powietrza ze strzykawek z heparyną przeznaczonych do samodzielnego użytku. Dlaczego tak jest, skoro normalnie robiąc zastrzyki lekarz lub pielęgniarka usuwają ze strzykawki pęcherzyki powietrze przed zabiegiem? Czy jeśli powietrze w trakcie wykonywania zastrzyku zostanie wstrzyknięte wraz z heparyną to nie spowoduje to jakichś skutków ubocznych? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Należy zostawiać powietrze, gdyż rozpiera to kanał wprowadzający heparynę w tkankę podskórną co skutkuje lepszym działanie preparatu. Wprowadzenie niewielkiej ilości powietrza w tkankę podskórną nie skutkuje niczym. Gorzej jeśli powietrze podałoby się bezpośrednio do naczynia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co może spowodować gdy lek heparyna został podany razem z powietrzem i to powietrze dostało się do naczynia? Chciałam dodać ,że tych zastrzyków podałam 11 po tym mam złe wyniki morfologi.Czy to może mieć coś wspólnego z tym wstrzykniętym powietrzem? Za odpowiedz będę bardzo wdzięczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×