Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacja kręgosłupa


Gość Renata

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj Aniu.:) Masz racje, lepiej zrobic to teraz niż później żałować. wszystko wskazuje na to że bez operacji lepiej nie bedzie, bylem juz u 3 ortopedow i kazdy mowi mi to samo, OPERACJA :( a cwiczenia i zabiegi to tylko po to by ta przepuklina sie nie powiekszala. Jutro bede w Wawie na konsultacji z dr. A Bielem, nie wiem moze ktos z was slyszal cos na jego temat, ja wiem ze jest dobry w tym co robi... mam nadzieje ze moze on jeszcze znajdzie dla mnie rozwiazanie ktore sprawi ze unikne tej operacji. Od tej pory jak dowiedzialem sie ze czeka mnie operacja siedze w internecie i czytam wszystko co dot. kregoslupa. (operacji) i tez sie martwie co z praca co z szkola jak ja to wszystko polacze, przeciez po tej operacji z kilka miesiecy bede uwieziony w domu:( a pracodawca, powie, żegnaj chory jestes a ja takich nie potrzebuje, tak jest w naszej Polsce. Aniu, mam tak samo jak ty z nogą, mam takie wrazenie jak by lewa noga byla szczuplejsza i nie potrafię napiąć mięsni na tej nodze ( łydki), wiele osób opisuje tu ze maj bole itp. ja tego nie mam, tzn. mam takie dziwne uczucie sciskania tej nogi. moze jeszcze nie jest ze mna tak zle. Mam pytanie do panow, do tych co mieli operacje, chodzi mi o to czy oni tez mieli problemy w sferze seksualnej, ja juz sie tak naczytalem i faktycznie wyczytalem ze u meżczyzn wystepuja zaburzenia tego typu przy przepuklinie odcinka ledźwiowego. ale chcialbym to od kogos *usłyszeć* czy tez tak mial???? Masz racje, nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło:) Może tak ma być, może przez to zmienie pracę ktorej nie trawie, taki porządny kop aby zaczac myslec inaczej... :) Dziekuje, i trzymaj kciuki. Jutro i w piatek konsultacje u ortopedy i neurichirurga, jak wroce to sie odezwe. Pozdrawiam.....:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kornelia

Witam! Miał ktoś z Was operację w Elblągu?? Jeśli tak to proszę o informacje na maila korneliabrzdac@wp.pl głownie chodzi mi o to czy trzeba w gorsecie po operacji chodzic, czy można siedziec... jacy są lekarze i jak długo się leży w szpitalu. Z góry dziękuję Kornelia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Beata 2009-12-05

Witam wszystkich.przeczytałam wszystkie wypowiedzi i jestem w szoku jak jest nas wielu...Miesiąc temu otrzymałam wynik TK.Mam zniesienie lordozy szyjnej i na odcinku C5/C6 przepuklinę jądra miażdżystego centralną,częściowo uwapnioną,uogólnioną z cechami dyskretnego modelowania worka oponowego.Zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych i na przednich krawędziach trzonów.Zawsze miałam jakieś bóle,ale od roku nasiliły się bardzo.wybrałam całą masę zabiegów i masaży,ale bez większego skutku!Dopiero wybieram się do neurochirurga.Mieszkam w Łodzi,czy ktoś może mi poradzić jakiegoś dobrego specjalistę.Pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuję.Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Darek, 33lata, Poznań

Cześć :) Ja jestem po operacji usunięcia krążka międzykręgowego L5/S1. Miałem niedowład prawej stopy z lekkim opadaniem, ból nie do zniesienia. Operowany byłem w 4.11.2009 Poznaniu na nowym oddziale neurochirurgii przez dr Wielocha. Wstałem i poszedłem do łazienki 5 godzin po operacji. Do wszystkich, którzy się zastanawiają nad operacją - nie ma się co zastanawiać ! Ja po 4 tygodniach czuję, że wracam do zdrowia. Mogę normalnie chodzić, chociaz noga jest jeszcze słaba. Czuję jak mnie *swędzi* cała noga - wraca czucie :). Bałem się opracji jak każdy, bóle kręgosłupa męczyły mnie już od kilku ostatnich lat - teraz jest dużo lepiej. Wiem, że jeszcze sporo czasu minie zanim w pełni powrócę do zdrowia - ale było warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast jestem juz po 2 operacjach L4 L5 w okresie 2 miesiecy Tydzien po 1 zabiegu bol wrocil jeszcze wiekszy okazalo sie ze wystapil nawrot choroby tzn dysk znowu sie wylal poza kregi Na dzien dzisiejszy jestem 2 miesiace po 2 zabiegu a wynik zaden jak mnie bolalo tak dalej boli Za miesiac mam termin rehabilitacji Jesli ktos ma lub mial podobny przypadek to prosze pisac moje gg 943095

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również jestem po operacji przepukliny L4/L5. Minęło już ponad dwa miesiące od zabiegu a ja wcale nie czuję się lepiej. Dalej bolą mnie biodra a do tego mam problemy z siedzeniem dłużej niż pół godziny. Niedługo będę musiała wrócić do pracy bo 182 dni zwolnienia zbliżają się nieubłaganie i nie wiem jak sobie poradzę gdyż pracuję w biurze i muszę 8 godz. spędzić na krześle przed komputerem. Nie chcę iść na świadczenie rehabilitacyjne bo boję się, że stracę pracę. Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój tato miał tydzień temu operację.Miał dwie przepukliny i ma założony implant.Operowany był w prywatnej klinice w Legionowie Mediq- bardzo polecam-warunki godne chorego człowieka. Wstał ok.20 godzin po operacji.W drugiej dobie wrócił do domu.Jest wyprostowany i mówi, że ból jest o niebo mniejszy, ale jednak nadal go boli.Ma ciągły stan podgoraczkowy lub lekką gorączkę. Myślę,że to nadal skutek inwazji w ciało. Operacja była jedynym wyjściem-praktycznie już nie funkcjonował, nie chodził, nie spał,był na silnych lekach przeciwbólowych. Jego kręgosłup był w fatalnym stanie. Teraz czekamy co bedzie dalej. Wizyta kontrolna po nowym roku.Wierze,że wróci do zdrowia, czego i Wam zyczę. Napiszę co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jestem po 3 operacjach L4 L5.Po 2 operacji wystąpiły zaburzenia czucia w stopach,tylnych czyściach łydek oraz ud i pośladków oraz mam zaburzenia zwieraczy.Czy miał ktoś podobne objawy,proszę o odpowiedż lub porade gdzie mam szukać pomocy.Z gury dziękuje Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość iga mazowieckie

Witam serdecznie! Mój rezonans nie jest tak poważny...wykazuje uwypuklanie krążków międzykręgowych, bez zmian w świetle rdzenia nie widać ucisków, widać duże zmiany zwyrodnieniowe, dodatkowo mam asymetrię szpar stawowych obu stawów kolanowych..ból kręgosłupa od kilku lat bardzo się nasilił, była 3 razy na oddziale rehabilitacyjnym po 6 tygodni rehabilitacji, w rozpoznaniu jest coś o spondylozie lędźwiowej, porażenie nerwu strzałkowego. Opada stopa, boli noga, teraz doszły skurcze uda, łydki i stopy.Byłam na konsultacji u neurochirurga w W-wie..wyśmiał mnie(nawet nie zbadał-obejrzał tylko rezonans), w mieście neurochirurg powiedział, że puki nie zatrzyma się mocz to nie ma problemu i potrzeby operacji.Ja natomiast na odwrót raczej mam problem z utrzymaniem moczu itp.najbardziej przykre jest niemożność wstrzymania gazów-żenujące. Moja doktor powiedziała, że mogę iść na operację...i kto tu mówi prawdę??? Od kilku tygodni ledwo chodzę, nie mogę nigdzie dalej pójść, bo nie mogę wrócić...jak przejdę za daleko to ciągnę nogę...na ból od prawie 2 lat biorę zaldiar, ale staram się jak najmniej go używać...więc cierpię, najgorzej jest wieczorem, gryzę z bólu poduszkę, łzy płyną,a ja zastanawiam się co robić??? Doradźcie...operacja???Pomoże???Gdzie się operować???Jestem z mazowsza.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iga to niesamowite co piszesz.Twoj wynik rezonansu prawdopodobnie jest błedny.Wszyskie objawy jakie opisujesz wskazuja na typowy ucisk.To wypuklina uciska na korzenie nerwowe i stad Twoje przykre dolegliwosci.Jak najszybciej skontaktuj sie z normalnym Neurochirurgiem....sprawa jst do natychmiastowej operacji.Wiem co pisze bowiem ten temat przerabiam od 20 lat.Jestem po pieciokrotnej operacji.....sprawa nawrotowa....oczywiscie wypuklina.Znam wszystkie dolegliwosci o których piszesz i wiem jak cierpisz.Nie boj sie operacji.....poczujesz jedynie ulge.Na tym etapie zadna rehabilitacje nie pomoze...jedynie zaszkodzi.Działaj ale nie z tym wynikiem.....powtorz rezonans w innym miejscu.Głowa do góry....zycze szybkiego powrotu do zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marianna373

Komu wstawia się implanty? Czytam, że w takich samych przypadkach jednym tak a innym nie, tylko w różnych szpitalach. W Poznaniu tak, w Legionowie tak ale w Szczecinie już nie. O co tu chodzi? Idę na operację lewostronnej przepukliny L5/S1, wyżej jest obustronna przepuklina i chciałabym wiedzieć gdzie się zgłosić. Mam 30 lat i mówią mi, że we Wrocławiu, gdzie mieszkam też nie wstawiają implantów. Co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zenon Lubuskie

Czytam wasze odpowiedzi w wasze problemy,lecz sam znajduje się w nie lepszej sytuacji.Mam 41 lat i jestem zakwalifikowany do operacji kręgosłupa LS. 22.07.2004 zostałem przewieziony do szpitala Neurologicznego w Żarach,gdzie stwierdzono przepuklinę kręgową na odcinku lędźwiowym,i skierowano do leczenia operacyjnego.Lecz problemy dopiero się zaczęły ,ból się nasilał a kończyny dolne odmawiały posłuszeństwa,co ograniczało do własnej egzystencji w załatwianiu formalności urzędowych. Po wykonaniu Rezonansu stwierdzono:Na wysokości L5/S1 centralną prawoboczną przepuklinę modelujący worek oponowy i prawy korzeń rdzeniowy S1. Na L2/L3 oraz L4/L5 uwidoczniono wypukliny jadra miażdżystego,współistniejące z uwypukleniem zarysu krążków typu (bulging disc),oraz zwężenie obu zachyłków bocznych kanału kręgowego.L4/L5 uległ obniżeniu na tle zwyrodnieniowym.Po konsultacjach w poradni Neurochirurgi,w Zielonej Górze ,oraz w Nowej Soli odmówiono mi pomocy,więc udałem się do Świebodzina na Ortopedie Chirurgiczną i tam natychmiast zostałem Hospitalizowany .Po leczeniu rehabilitacyjnym farmakologicznym oraz podaniu mi blokad kręgowych ,uzyskałem niewielką ulgę,lecz problem nadal tkwi ze strony ZUS -u,kiedy nadchodzi kolejna wizyta do specjalisty kończy mi się ubezpieczenie,orzecznicy są bardzo nie przyjemni,i dodatkowo krzywdzą moralnie, jak i psychicznie.Nie pozwalają opiekunowi wejść na badania,a ja nie mogąc się rozebrać ,sprawa nie została załatwiona z przyczyn, że odmówiłem z tego powodu badań.Ból jest tak mocny,że nie mogę załatwić spraw fizjologicznych i pobieram duże ilości leków jak Tramal ,Ketonal Duo 150 ,Diklac.oraz środki nasenne by wypocząć.Mam teraz 41 lat i czekam ze skierowaniem na rezonans lecz nie wiem czy z dążę, bo brak ubezpieczenia ,a sprawy w zusie się ciągną,a kolejki do specjalistów długie ..........moje gg 10560310

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam operowana w Wojskowym Szpitalu w Krakowie u dr. Roberta Chrzanowskiego,jestem 7 dni po operacji przepukliny L5/S1 czuję się bardzo dobrze rana goi się świetnie. Polecam ten Szpital wspaniali fachowcy, wspaniały personel a jaka atmosfera na oddziale coś niesamowitego. Dr. Chrzanowski ma złote rence, wielką cierpliwość do cierpiących pacjentów a przede wszystkim wielkie serce. To co zobaczyłam będąc w szpitalu nie zapomnę - lekarz zajmuje się tam nie tylko operowaniem, jest rehabilitantem , pielęgniarką i salową i bynajmniej nie robią tego z przymusu z uśmiechem i żartem - wspaniali ludzie bardzo uczynni i pomocni.A tak się bałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jestem po 3 operacjach L4 L5.Po 2 operacji wystąpiły zaburzenia czucia w stopach,tylnych czyściach łydek oraz ud i pośladków oraz mam zaburzenia zwieraczy.Czy miał ktoś podobne objawy,proszę o odpowiedż lub porade gdzie mam szukać pomocy.Z gury dziękuje Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Obiawy ,ktore opisujesz sa niestety prawdopodobnie nieodwracalne.Jestem po 5-krotnej operacji L4-L5 i podobnie to odczuwam.jesli chodzi o zaburzenia zwieraczy to owszem lecz zaburzenia te wystepuja podczas wysilku a nawet podczas kaszlu czy kichniecia.Napisz kiedy miales ostatnia operacje.Pozdrawiam i zycze powrotu do zdrowia.Anna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jestem 5 tygodni po operacji L4 L5 S1.Czuje sie znakomicie,zadnych dolegliwosci.A to co przeszlam mozna nazwac koszmarem,wyprobowalam wszystkiego,ale nic nie pomagalo.W 2 dniu po operacji moglam wstac z lozka,zakaz siadania przez 12 tygodni,zeby nie bylo ucisku,mozna chodzic,lezec.Zero dzwigania do 3 miesiecy,a pozniej max.5kg.Przez pierwszy okres trzeba sie oszczedzaci uwazac,ale pozniej to juz bedzie ok.Pozdrawiam i zycze duzo zdrowka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mój brat ma problemy z kręgosłupem szyjnym oto jego wynik badania MR*Lordoza szyjna zniesiona.Kręgosłup szyjny kyfotycznie wygięty na poziomie C3-C6.Na poziomie C5C6 duża okrężna wypuklina krążka międzykręgowego,z uciskiem worka oponowego i zwężeniem obu zachyłków bocznych.Obniżenie wysokości i dehydratacja krążka międzykręgowego C5/C6. Proszę ludzi z podobnym opisem o pomoc czy operacja jest jedynym wyjściem i jak się czują po operacji.Z góry bardzo dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cie ANIU.Pytałas kiedy mialem ostatnia operacje,otuz mialem ja w lutym.Od ponad pul roku ciagam sie po osrodkach rehabilitacyjnych i nic niepomaga.Czy jest jeszcze jakas szansa na odzyskanie jakiejkolwiek sprawnosci??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mój mąż miał 2 dni temu operacje na przepukline kregoslupa. dzis wrocil do domu i jest w strasznym stanie psychicznym, boi sie przekrecic na bok, wstac, jest rozbity zupełnie. ja nie wiem jak mu moge pomoc. Czy ktoś z Was mógłby mi cos doradzic oraz napisać jak dlugo trwa dochodzenie do równowagi psychicznej po operacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×