Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Tabletki antykoncepcyjne a zabieg laparoskopi pęcherzyka żółciowego


Gość Anka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 29 lat .Zdiagnozowano u mnie kilka kamieni w woreczku żółciowym, obecnie stosuje antykoncepcje doustną konkretnie (yasmin). Byłam już na konsultacji w szpitalu z moim przyszłym lekarzem chirurgiem i czekam na wyznaczenie terminu operacji. Mieszkam za granicą i zabieg również bedę miała za granicą przy znieczuleniu ogólnym. Mój problem polega na tym że chirurg poprosił mnie o odstawienie tabletek na około 6 tygodni przed operacją. Nie chce zajść w ciąże ( mam już dwoje małych dzieci), boję się że jak tylko odstawię tabletki moja płodnośc gwałtownie wzrośnie. Nie chcę zmieniać metody antykoncepcji, tabletki świetnie mi służą i jestem bardzo zadowolona z tej metody. Moje pytanie jest następujące: czy lekarz miał jakieś powody poprosić mnie o zaprzestanie brania tabletek na ten okres? I coś mi grozi jeśli zlekceważę prośbę lekarza? Dodam także że mam wskaźnik BMI 26,4. oczywiście jeśli ma to jakieś znaczenie. i oprócz problemów z woreczkiem nic mi nie doskwiera. Z góry dziekuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! rowniez jestem po laparoskopii.. stosowalam tabletki przez rok. podczas pierwszej konsultacji z chirurgiem lekarz nie widzial zadnych przeciwwskazan i koniecznosci do odstawienia tabletek i zrobienia przerwy. problem pojawil sie dzien przed zabiegiem,kiedy podczas rozmowy z anestezjologiem dopiedzialam sie,ze tabletki powinnam odstawic conajmniej miesiac przed zabiegiem. niestety,juz wtedy nie dalo rady nic z tym zrobic. tego samego dnia oraz przez 4 dni po zabiegu podawano mi srodskornie Fraxiparyne z obawy przed mozliwoscia tworzenia sie skrzepow. nie ukrywam,ze bardzo bylam przestraszone. cale szczescie wszystko udalo sie bez najmniejszych komplikacji. pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×