Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Karmienie piersią a zabieg laparoskopowy woreczka żółciowego


Gość sylwia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chciałabym sie dowiedzieć czy możliwe jest karmienie dziecka po zabiegu usunięcia kamieni w woreczku żółciowym metodą laparoskopii. Czy możliwe jest by zabrać 3 miesieczne niemowlę ze sobą do szpitala? Tak bardzo mi żal rezygnować z karmienia piersią mojego malca!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc ja po zabiegu miałam tyle pokarmu,że musiałam sciągać,bałam się,że dojdzie do zapalenia,z drugiej strony cieszyłam się,że pokarm został zachowany,niestety następnego dnia pokarm zaniknął,moje dziecko jeszcze wtedy 4 miesięczne musiało przejsc na butle,byłam załamana,ale najważniejsze jest to,że teraz jest juz w końcu dobrze i nie pamietam o tym okropnym bólu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałam dodać,że nie 24 godziny po zabiegu nie można karmić lecz dłuzej,bo ja byłam po zabiegu cały czas pod kroplówką i przyjmowałam antybiotyki,oraz inne specyfiki...Lekarka powiedziała mi,że muszę przez około dwa tygodnie sciągać pokarm,bo mniej więcej tyle czasu organizm potrzebuje na całkowite oczyszczenie.Lecz jak wspomniałam wyżej i tak straciłam pokarm,jak powiedziała pani doktor było to wynikiem narkozy,nie zawsze tak się dzieje,ale mi się przytrafiło,dlatego dziewczyny uczcie wasze maluszki doic z butli zeby nie było kłopotu czego wam oczywiscie nie zycze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczyłam o pokarm jak mogłam i udało mi się, lekarze mówili że i tak stracę w narkozie ogólnej . Ja byłam twarda i się nie dałam, trzeba próbować, teraz jestem szczęśliwa już minęły cztery miesiące i karmie nadal pozdrawim gorąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja jestem po porodzie 2 miesiące i mam kamienie w woreczku żółciowym co wieczór się kładę z lękiem że w nocy ból wróci chcę się zdecydować na operację ale karmię moją córcię i nie wiem jak to jest później po operacji z tym karmieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi powiedzieli, że następnego dnia mogę już karmić (dziecko miało niecały rok). Wieczorem w dniu operacji ściągnęłam trochę laktatorem i wylałam (żeby pobudzić pokarm). Następnego dnia rano zrobiłam to samo. Potem ok. 11 znów ściągnęłam (ale to już sobie zamroziłam). Do domu wróciłam ok. 15, o 18 karmiłam już córkę piersią. Nie było żadnych problemów. Może trochę technicznych, bo trzymałam na sobie poduszkę, żeby Mała nie dotykała ran.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×