Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Usunęłam dziecko 2 tygodnie temu


Gość Natalia z Nowego Sac

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Natalia z Nowego Sacza

Hej mam pytanie 2 tygodnie temu usunelam dziecko... i chhcial bym sie dowiedziec po jakim czasie moge zajsc znowu w ciaze.... jest to dla mnie bardzo wazne... prosze o odpisanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie opamiętajcie się z tymi komentarzami, może usunęła z przyczyn medycznych, np. płód był ciężko uszkodzony, a bardzo chce mieć dziecko i dlatego pyta kiedy będzie mogła zajść w ciążę. Przecież nie macie pojęcia o co chodzi, a najchętniej byście ukamienowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy jesteście nie normalni rzucacie sie na dziewczynę jak wilki na mięso,zrobiła co uważała za słuszne,ludzie skończcie byc tacy zacofani,staroświeccy. Trzymaj sie Natalio i nie słuchaj tych głupot.Pozdrawiam. Niestety na twoje pytanie nie umiem ci odpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rudzia!!!

Jak usunełas to zastanow sie czy warto miec drugie dziecko.Temu juz zycie zabrałas a drugiemu dasz a po pewnym czasie ci sie znudzi i zostawisz je gdzies koło smietnika!Idz do terapeuty moze on ci pomoże i nigdy wiecej nie skrzywdzisz żadnego dziecka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest forum lekarskiem a nie katolickie! Ludzie nie piszą tutaj by być ocenianymi! Wiec dlaczego naskakujecie tak na tę dziewczyne? Każdy decyduje o swoim losie, jezeli bedzie cierpiec kiedys z tego powodu to ona, a nie wy ludzie! Nie znacie powodu wiec zastanowie sie zanim piszecie odpowiedzi typu * żal* Bo w tym momencie sprawiacie, że to mnie sie robi żal was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma reguły na to.mnie to się wydaje że wszystko zależy od psychiki.moja znajoma musiała usunąć ciążę 2razy:( po pierwszym zabiegu zaszła w ciążę dopiero po 2latach,no i niestety w drugim miesiącu musiała przechodzić przez to samo.była w kompletnej rozsypce jak sie można domyśleć,stwierdziła że już tego by nie zniosła po raz trzeci i zaczeła brać tabletki antykoncepcyjne aby już nie zajść w ciążę.tak się jednak stało że w niecałe półtora miesiąca po usunięciu okazało się że znowu jest w ciąży.była załamana i od razu chciała usunąć nielegalnie oczywiście! naszczęście nie znalazła takiego lekarza który by się tego podją.Dziś ma 3letniego synka:) tak ,że jak wspomniałam wcześniej nie ma reguły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po usunięciu ciąży powinnaś odczekać 6 miesięcy zanim zdecydujesz sie na drugie dziecko ale może tak byc że jeśli będziesz współżyc wcześniej to też możesz zajść wciąże... nie martw sie będzie dobrze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja droga ja 9lat starałam się zajść w ciąże, i kiedy się udało w 7tyg poroniłam. Po poronieniu zaszłam w ciąże po 3 miesiącach, i urodziłam zdrowe diecko , ciąża przebiegała bez zadnych problemów. Zaraz po poronieniu rozmawiałam z ginekologiem, była to kobieta w ok 60 powiedziała do mnie ze do 3 miesiący od poronienia sa bardzo duże szanse na zajście w ciąże. Zyczę powodzenia i trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytając te najbardziej głupie komentarze doszłam do wniosku że Wy nie macie jakich kolwiek uczuć oprucz nienawiści... jak możecie pisać takie rzeczy, te forum jest po to aby się poradzić a nie poniżać. może miała problemy ze zdrowiem, a ciąża była zagrożona, skąd możecie wiedziec co ona czuje, co przeżywa, a Wy jeszcze dokładacie to tymi beznadziejnymi komentarzami. Postawcie się na jej miejscu i zastanówcie jak zareagowalibyście na takie komentarze... to dopiero jest ten wasz wielki *ŻAL*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co ja też urodziłam chore dziecko, neurologiczne a mogłam usunąć bo nie dawali mu szans na przeżycie choćby godziny. Miałam wskazania do aborcji ale nie , powiedziałam nie, skoro już je mam pod sercem , czuję jak kopie , słyszę jak bije jego serduszko podjelismy decyzję o przyjściu dzieciny na świat i wiecie co nigdy ale to nigdy bym syna nie usuneła , jest wspaniałym malcem, mądrym, inteligentnym . Ktoś kto nie wie co przeszedł nigdy nie powiedziałby że ten malec jest chory , że coś mu było. Ale to była moja decyzja , podjęta z dużą rozwagą , że synek jednak urodzi się i na dodatek urodził się w walentynki, jest najwspanialszym prezentem. Aha mam dwójkę zdrowych dzieci starszych ale malec przerabia ich pod każdym względem. Dziękuję że go mam i nie zamieniłabym go na żadne inne dziecko . Pewnie że łatwiej jest wychowywać stu procentowe dziecko, ale dzieci naznaczone też mają prawo do życia i miłości. Spotkałam dziewczyny , które usunęły chore dziecko tylko i wyłącznie dla swojej wygody . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mk 18.03.2009

witam wszystkich!ja tez niastety ,ale musialam usunac dziecko.Robilismy kilka krotnie badania i ciagle wychodzila CYTOMEGALIA!!!!boli do teraz,to co zrobilam,ale taka byla moja decyzja!tu gdzie mieszkam aborcja jest legalna(grecja)ale to nie o to chodzi-to sprawa sumienia!obecnie jestem mama,mam coreczke i synka!!!ale nie raz mysle jakby to bylo nam w trojke!!!radze wszystkim kobietom robcie testy(cytomegala,toksoplazma)przed zajsciem w ciaze!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co nie ma co psów wieszać, zrobiła to i nic ani nikt tego nie zmieni, to ona sama powinna teraz zapytać samej siebie czy jest jej dobrze że tak postąpiła . Nikt ani nic jej nie usprawiedliwi niestety . Wybierając takie rozwiązanie swojego problemu musiała wiedzieć co robi i tyle. MK też usunęła ciążę ponieważ wiedziała że dzieciątko jest chore, a teraz z biegiem czasu dręczy ją sumienie i wyobraża sobie jakby to było gdyby, ale tego się nie dowie . Mam kontakt z dziewczynami , które naprawdę borykają się z problemami związanymi z chorobą ich dzieci i kiedy zadawałam pytanie dotyczące aborcji , każda mówiła że miała takie propozycje ale nie uległy bo od samego początku bez względu na wszystko kochają swoje dzieci. Ja tylko chcę powiedzieć, że są rodziny które zaopiekowały by się zostawionym dzieciątkiem w szpitalu , nie trzeba pozbawiać je życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałam wszystkie posty z tego forum i az żal za serce chwyta!!! - jak łatwo jest *opluć* a jak cięzko powstrzymac sie od negatywnego komentarza i zwykłe udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie (niestety ja nie znam na nie odpowiedzi) - nikt nie wie jakie były powody i wskazania do takiego czynu ale polowa osób od razu wydała osąd a mam pytanie zapoznaliście sie jakie występuja patologie ciąży a może ciaza była z narażeniem życia dla matki a ona pragnie wychować swoje dziecko i cieszyc sie oraz uczestniscyć w jego rozwoju dziecka .... nic nie wiecie a piszecie a swoja drogą GRATULUJE każdej z tych osób takiej stu procentowej pewnosci co do swojego zachowania sie w podobnej sytuacji i mimo wszystko nie życzę im aby kiedykolwiek mieli taki dylemat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zła na złych!

Żal mi tych wszystkich prostackich wypowiedzi i chamskiego zachowania. Mam wrażenie, że wy nic kompletnie nie wiecie o życiu! Tak przy okazji....czy zostało wspomniane w poście tej kobietki, że chce zajść w ciążę już teraz...hehe żal normalnie żal...a kara spotka was za to co wygadujecie, bo czasami słowa są gorszym grzechem niż czyny!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość katarzyna

serdecznie nie znosze polsko-katolickiego podejscia do aborcji. Kto wam do licha dal prawo osadzania i wyreczania Pana Boga? Jezeli uwazacie ze od momentu poczecia to jest czkowiek, to wyjasnijcie mi dlaczego kosciol katolicki nie pochowa w obecnosci ksiedza dziecka przedwczesnie urodzonego z waga mniejsza niz 600 gramow?? Nagle to jest **cos**, nieczlowiek? Natalio, z aborcja jak z porodem- ok 6 tygodni trwa polog, kiedy nalezy ze wszech miar unikac aktywnosci seksualnej.potem roznie, w zaleznosci od tego czy karmi sie piersia na KAZDE zadanie, czy nie, powraca sie do miesiaczkowania po nie mniej niz 8 tygodniach. Jednak, tak jak ktos juz napisal, jezeli musialas poddac sie aborcji i chcesz zajsc w ciaze to powionnas dac macicy czas na regeneracje. Jesli nie chcesz zajsc w ciaze, to stosuj antykonbcepcje dobrana przez lekarza. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że wszyscy uważają, że ona zrobiła aborcję, a usuwa się też dziecko wtedy, kiedy ono już wcześniej w łonie matki umrze. Tym bardziej, że dziewczyna napisała *dziecko*, a nie ciążę. Nie wdawała się w szczegóły itd. A teksty, które tu można poczytać są obrzydliwe do granic rozsądku. Szkoda, że musiałam się na to napatoczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość barbara - pedagog zdrowia

Nie należy oceniać nikogo... A żeby zapobiegać takim sytuacjom należałoby rozpowszechnić w szkołach podstawowych, gimnazjalnych i zawodowych średnich - edukację prozdrowotną ze ścieżką *wychowanie seksualne*. Takie zajęcia powinny być prowadzone przez przygotowaną do tego przedmiotu osobę - specjalistę (np. promotor zdrowia, pedagog zdrowia, psycholog, seksuolog) a sposób przekazywanych treści niezależny od religii. Powodem takiej sytuacji jest nic innego jak niska świadomość zdrowotna młodych ludzi. Inną kwestią jest to, że powinna być większa dostępność do poradni dla kobiet, badań profilaktycznych i antykoncepcji. Niestety nie każdą młodą kobietę stać na tabletki antykoncepcyjne! Badania profilaktyczne (cytomegalia, toksoplazmoza, i inne), które każda kobieta powinna wykonać przed planowaną ciążą są niezlecane przez ginekologów. A większość kobiet nie stać na badania za odpłatnością. Pozdrowienia dla wszystkich na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzy tak po poronieniu zakaz wspołżycia jest 6 tygodni tak jak po porodzie. Wiec po tym czasie mozna współżyc a więc i mozna starac się o dziecko. Dla swojej pewności nie z punktu widzenia medyczmnego lepiej z zajsciem w ciąże zaczekać oprócz tych 6 tyg. jeszcze z 1-2 miesięcy. Przeciez zdazają się dwie ciąże w ciągu roku i nic nie zdaza się złego. Powiem tak. wszystkich słuchac a życ należy swoim rozumem. Pozdrawiam wszystkich na forum tych mądrych i tych mniej mądrych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Państwa oceniać należy ponieważ jeśli nie będziemy oceniać czyni nas to bezradnym w obliczu zła, stąd też nie dziwię się że ludzi na tym forum to wzburzyło pomimo tego że jest to forum medyczne ( medycyna nie leży poza swerą wartości i moralności ) wzburzyła was również to że można tak otwarcie się do tego przyznać na forum. Zabicie dziecka jest złem i nie trzeba być katolikiem osobą wierzącą żeby to otwarcie przyznać. Natalio jeśli zabiłaś swoje własne dziecko popełniłaś ogromy błąd, (mówię bardzo delikatnie) z drugiej strony współczuję Ci twojej sytuacji psychicznej na pewno jest bardzo ciężka. Myślę jednak .że ten post wpisała jakaś działaczka ligi kobiet bądź partii kobiet po to żeby ludzi przekonywać do tego że 1/ Aborcja jest czymś normalnym wszechobecnym do tego stopnia że bez rzenady można się do tego przyznać na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×