Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nabieganie krwi w okolice zwieracza


Gość Bartek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bartek

Mam 21 lat. Nie miałem jak dotąd żadnych problemów z załatwianiem potrzeb fizjologicznych. Problem polega na tym, ze ostatnio mam problemy z oddawaniem kału, dopiero wzbogacenie diety o produkty mleczne pozwala mi się poprawnie załatwić, ale nie zawsze. Właśnie gdy staram się oddać kal napinam mięśnie podbrzusza i po jakimś czasie krew nabiega w okolice zwieracza, gdzie tworzy się coś w rodzaju bańki wypełnionej krwią. Powoduje to w pewnym sensie skurcz zwieracza. Przeszkadza to strasznie w załatwianiu potrzeb fizjologicznych. Nie boli, nie krwawi i po krótkiej chwili zanika, w okolicy odbytu nie ma żadnych guzków, tak jak pisałem nic nie krwawi. Wyżej wymienione dolegliwosci wystepują tylko wtedy gdy po czesci staram sie wymusić załatwianie, natomiast gdy odbywa się to samoistnie to wszystko odbywa się zgodnie z tym co natura przykazała. Czy jest to tzw polip? Który powiększa się i zmniejsza? Bardzo boje się, że może to być wczesne stadium, z którego może rozwinąć się rak, bardzo proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Raczej nie jest to polip. Wzrastające ciśnienie w jamie brzusznej powoduje prawdopodobnie spadek odpływu krwi ze spoltu żylnego odbytu. Najlepiej udać się na badania do proktologa. Wtedy będzie wszystko jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartek

a czy może to być zylak? Ta *banka* robi sie dosyc spora, jest wyczuwalna bez problemu. Zaczelo sie to u mnie pojawiac jakies 6 miescy temu. Przeczytalem ze na powstawanie zylakow ma wplyw rowniez dieta, coz moja opierala sie na tluszczu i miesie i piwie calkowicie siedzacy tryb zycia (sesja itp) zero sportu. Osttanio wzbogacilem diete o warzywa jogurty i troche ruchu to wyprozniam sie regularnie, ale problem dalej wystepuje :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×