Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek w piersi, wznowa?


Gość maiami

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maiami

Witam. Postaram się pokrótce przedstawic moją sytuację. We wrześniu 2007 miałam robione badania kontrolne W październiku 2007 wyczułam u siebie guzka w piersi. Po USG, bac oraz rezonansie poddano mnie operacji. Wynik hist. nowotwór g3, wszystkie receptory ujemne. Zostało mi podane leczenie: brachyterapia (chyba 10 gy), chemia czerwona oraz radioterapia. Leków nie przyjmowałam ze względu na obciążenie genetyczne BRCA1 (mialam 27 lat gdy zachorowałam). A teraz do sedna, jakieś 1,5 tygodnia temu wyczułam guzek położony prawie idealnie na mojej dawnej bliźnie. Wielkość guzka czuje na wymiar ok. 1,5 cm x 1,0 cm. Miałam do tego okropny ból pachy, który teraz już minął - węzły mam wycięte - oraz całej ręki. Czy to możliwe by w tak krótkim czasie nastąpiła wznowa? Miałam operację oszczędzającą, czy istnieje możliwość, że nie do końca mój nowortór został *wycięty*? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lek. Michal Kakol, chirurg spe

Witam Konieczne jest pilne badanie lekarskie i jesli to zasadne diagnostyka obrazowa - USG okolicy blizny i pachy, RTG klatki piersiowej, a w razie podejrzen kolejna biopsja. Pacjenci po leczeniu choroby nowotworowej wymagaja regularnych kontroli klinicznych wlasnie ze wzgledu na ryzyko nawrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi, dawno mnie tu nie było, bo nie miałam żadnych nowych informacji ale dziś już piszę. We wtorek miałam spotkanie z lekarzem. Z informacji od lekarza wiem, że *podejrzewają* u mnie odległy odczyn popromienny a raczej jak to określił lekarz* *mają taką nadzieje...*. Z obrazu USG oraz mammografii nie uzyskali jednoznacznej odpowiedzi na pytanie czy jest to wznowa czy skutek naświetlań które otrzymałam. Biopsja, którą miałam robioną wcześniej, nic nie wykazała. Lekarz wydał dalsze skierowanie na kolejną punkcję, tym razem gruboigłową. Poszłam na nią wczoraj, czekając w gabinecie zapadła decyzja o zmianie badania. Nie zrozumiałam właściwie dlaczego znów zdecydowali się na cienkoigłową. Wytłumaczyli mi to tak, iż obawiają się zbyt bliskiego położenia *tego co tam znaleźli* od klatki piersiowej... Znów został mi pobrany materiał do badań. Wtedy zostały wzięte 2 próbki. Teraz zrobili mi chyba z 7 wkłuć. Do ręki nie dostałam żadnych wyników, ponieważ na dzień dzisiejszy nie ma jednoznacznej diagnozy. Kolejna wizyta 07.07. Nie wiem co mam o tym myśleć. Może ktoś miał, znał podobny przypadek. Czy naprawde z obrazu USG i mammografi nie da się nic odczytać?? pozdr i czekam na odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×