Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Staw biodrowo krzyżowy ból


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od kilku lat czuje ból w lewym stawie biodrowy krzyżowym ból nie jest jakiś mega silny i odczuwam go z rana lub przy aktywności fizycznej gdy trochę mocniej wygne się w odcinku lędźwiowym (wtedy kiedy ten staw musi wykonać ruch) w końcu postanowiłem zrobić sobie prześwietlenie wyszło że miednica jest poprzestawiana przez co ten staw nie pracuje jak powinien i jest tam konflikt lecz nie powiedziano mi co konkretnie mam z tym zrobić udałem się więc do fizjoterapeuty i tam również nie dostałem żadnych wskazówek czy ćwiczeń które mogły by jakoś pomóc próbowano mi tylko rozluzniac plecy, nie pomogło dodam też że dużo się rozciągam i roluje lecz to też nie pomaga. Prosiłbym o wytłumaczenie mi co konkretnie w mojej miednicy jest nie tak to może naprowadzi mnie chodź trochę i pomoże dobrać jakieś ćwiczenia itp. Byłem też u ortopedy miałem zrobione prześwietlenie pomiarowe nóg i wyszło że są równe więc zalecono mi się udać na badanie chodu gdzie dobiorą mi wkładki do butów. I chciałem tez zapytać czy będzie to miało sens w moim przypadku. Z góry dziękuję za odpowiedź.

01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Moim zdaniem warto skonsultować to jeszcze z jakimś fizjoterapeutą - należy precyzyjnie określić strukturę, która daje dolegliwości bólowe - sam staw SI oczywiście może dawać takie dolegliwości bólowe ale nie zawsze - w przypadku niestabilności SI, drażnione są więzadła w tym obrębie i one są strukturą dającą dolegliwości bólowe - nie mniej jednak - problemy stawu SI, mogą być konsekwencja zmian w innych regionach - tj. np. ograniczona ruchomość stawów biodrowych, nieprawidłowości kompleksu miedniczno - lędźwiowego itd.

Określenie takich problemów jest po stronie fizjoterapeuty jak również zaplanowanie ich terapii.

Nie spieszyłbym się z wkładkami - ostateczność przy założeniu, że istnieje strukturalna a nie funkcjonalna różnica długości kończyn.

Pozdrawiam,

Centrum Synergia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×