Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Usunięcie pęcherzyka żółciowego metodą laparoskopową


Gość Katarzyna S

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Katarzyna Suchocka

Cztery dni temu usunięto mi pęcherzyk żółciowy metodą laparoskopową z powodu ropnia (bez kamicy). W tym momncie mam nadal nie naturalnie wzdęty brzuch, zwłaszcza w nabrzuszu. Problemów ze wzdęciami nie mam. Poza tym odczuwam pieczenie w obszrze górnego szwu - opatrunek jest suchy. Czy powinnam się martwić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

To normalna sytuacja po laparoskopowych operacja. Wzdęcie brzucha związane jest z zalegającym jeszcze w jamie brzusznej gazem pozostałym po zabiegu. Taki gaz wchłania się powoli, trwa to nawet 2 tygodnie. Jeśli opatrunki są czyste, suche, nie ma odczynu zapalnego wokół ran raczej wszystko jest w porządku. Jeśli dolegliwości sprawiają Pani dyskomfort radzę skontaktować się bezpośrednio z lekarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 15.03.2010r miałam zrobioną operacje Pęcherzy żółciowego dziś mija 18sty dzień i nie czuję się za dobrze po tej operacji . Wiec tak czuję cały czas ciepło w jamie brzusznej parę dni temu wstałam z krzesełka i od razu usiadłam z powrotem zakręciło mi się w głowie poczułam dziwny ból brzucha zapiekło mnie i poczułam ciepło w brzuchu i zawroty w głowie co to może oznaczać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze dodam że nie dawno znowu miałam ten sam objaw nagle mi się zakręciło w głowie poczułam pieczenie w brzuchu gorąc i szybko usiadłam i dochodziłam do siebie i minęło po jakimś czasie później bałam się wstawać po tym objawie . No i dziś w trakcie jedzenia poczułam po lewej stronie jakby jedzenie mi się do brzucha wlewało takie ciepło czułam i nagle mi się słabo zrobiło i źle i w głowie się kręciło a co najgorsze że wcześniej jak mi się to stało to dzwoniłam na pogotowie i powiedzieli mi że nic się nie dzieje hymmmm a następnego dnia poszłam na ostry dyżur i opowiedziałam lekarzowi że tak mi się stało powiedział mi że nic się nie dzieje że nic nie widzi żeby się działo zbadał mi brzuch obstukał ponaciskał i powiedział że jest w porządku .Dla mnie to jest bardzo dziwne.Też odczuwam ból po prawej stronie Proszę o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałam dodać że to była operacja robiona laparoskopową usunęli mi cały woreczek i teraz tak wszystko odczuwam i dziwnie się czuję żyję z dnia na dzień i boję się każdego dnia że coś się stanie że mnie złapie te pieczenie w brzuchu i upadnę i nie wstanę bo tak to odczuwam te ciepło i jak by się coś lało w brzuchu. Proszę powiedzieć mi co to się dzieje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×