Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Stłuczenie i guz kości piszczelowej


Gość Fragaria

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Fragaria

Jakieś 3 tygodnie temu na k. piszczelowej pojawily sie siniaki oraz towarzyszacy temu guz, jest on dosyc rozlegly i ciagnie sie na ukos kosci. Martwi mnie to, iz siniaki juz prawie zanikly a guz (twardy i niebolacy) jeszcze pozostal. Dodam, ze nie pamietam abym mocniej sie uderzyla a zmiana jest dosyc rozlegla* wczesniej biegalam i duzo tanczylam. Nie wiem czy isc do lekarza czy to samo ustapi? Prosze o rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Prawdopodobnie w skutek wysiłku doszło do wynaczynienia krwi z nadwyrężonych mięśni. Zgrubienie to zapewne nie wchłonięty jeszcze krwiak. Można go spróbować smarować żelem z heparyną (np.Lioton 1000) 4-5 razy dziennie dokładnie wsmarowując. Jeśli nie zacznie się wchłaniać radzę w tej sprawie bezpośrednio skontaktować się z lekarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paulkropka

Mam tak samo tzn. mniej wiecej. Uderzyłem sie grajac w pilke i na prawej nodze pod kolanem na piszczeli ciagnie sie na ukos tej kosci obrzek i sine bylo przez pare dni. Nastepnie siniak zanikł a obrzek pozostal. Najgorsze jest to mialo to miejsce ponad 3 miesiace temu a ten guz dalej znajduje sie na mojej nodze. Bylem na przeswietleniu nogi i nie wykryto zadnych zmian jezeli chodzi o przemieszczenie sie kosci. Wiec czy to jest krwiak? Czy to zagraza mojemu zyciu jesli mnie nie boli??? Za jaki czas ten krwiak ustąpi???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja 6-letnia córka około 3-miesiące temu uderzyła się w nogę na piszczelu miała siniaka a teraz ma guzka twardego i niebolącego na prześwietleniu nic nie wyszło.Więc mamy przez 2-3 tygodnie smarować maścią Lioton 1000 jeśli nie pomoże to mamy iść do chirurga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×