Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Narośl pod skórą w okolicy pachwiny


Gość Mariola

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! od 2 tygodni mam dziwną narośl pod skórą w okolicy pachwiny. Tydzień temu byłam u lekarza i on przepisał mi antybiotyk. Brałam go przez 6 dni ale moja zmiana w pachwinie się zbytnio nie zmieniła. Wydaje mi się jednak , że jest trochę wyżej i że jest bardziej płaska niż była. Na początku myślałam, że to czyrak bo ta zmiana mnie bolała, ale nie miała czubka, tylko była wyczuwalna pod skórą. Zaczełam smarować maścią ichtiolową, ale narośl pozostała bez zmian za to ból minął. Nie wiem co mam zrobić, proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

W zasadzie bez obejrzenia zmiany trudno wskazać przyczynę zmiany. Na powiększone węzły chłonne wskazuje ból i umiejscowienie. Być może antybiotyk nie byl odpowiednio dobrany i trzeba będzie go zmienić. Jeśli i to nie pomoże to będzie konieczna dalsza diagnostyka (usg, biopsja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojemu znojomemu tez wyskoczyły guzy w okolicy pachwiny nie leczył tego i nie chodził z tym do lekarz!!! Po 3 latach gdy to rosło i nie znikało okazało sie że jest to rak złośliwy!!! Na pomoc było już za pużno umarł w strasznych cierpieniach!!! Wiec trzeba sie zbadac jak najszybciej!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze!!! Brzmi strasznie....Mam cos takiego od kilku dni.Ksztalt walka dlugosci 3cm i srednicy 1cm.Troche boli.Jutro smigam do chirurga bo to nie zarty.....Jestem ciekawy co to jest.Jakis czas temu mialem obok czyraka.Wycisnalem go i zasmarowalem czyms i zagoilo sie.Moze to od tego????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam cos takiego , dzisiaj to zauwazyłam..nie ma zamiaru isc do lekaza moze to zniknie zobaczymy jesli nie zniknie w ciagu 2 tyg. to ide do lekarza ..jak wrucirz od lekarza to daj znac co to jest zostawiam email paulawwy8@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey jezeli chodzi o czyraka,to wiem cos na ten temat.miesiac temu byłam u ginekologa miałam robione badania.badania wyszły dobre,po 2 dniach wyczułam małego guzka na pachwinie,az w koncu urosło około 5cm w ciagu 3 tygodniu.pare dni przed wizyta u lekarza bardzo mnie bolało nie mogłam siadac,i strasznie mnie noga bolała,wkoncu wybrałam sie do lekarza i okazał sie ze to czyrak ktora wygladała jak piłeczka,przy badaniu to mi pekło i wyleciała ropa z krwia o nie miłkym zapchu.teraz jestem na atybiotyka kore pomagaja.ale mimo to gdyby samo mi nie peko trzeba isc wtedy na wyczyszczenie,ponoc brdzo boli,nie stety ale taki rzeczy trezba do konca leczyc zeby dalej tego nie roznosic ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja zauważyłem coś takiego ale o długości około 12 cm i średnicy około 12 mm. Leży sobie to pod skórą pod pachwiną, urosło w ciągu 1 doby i na razie nie rośnie. Dziś byłem u internisty powiedziała że nie ma pojęcia co to jest. Jutro idę do chirurga. Może trafię na dobrego znającego się na rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam podobny problem... otóż dziś rano wyczułam powiększony węzeł w pachwinie, nie wiem co to jest miałam ostatnio robione badania krwi jakiś miesiąc temu OB morfologia z rozmazem ,mocz, badanie kału na pasożyty i wszystko ok wyniki dobre ogólnie mam problemy z węzłami teraz mam jakiieś parcie na pęcherz i jestem przed miesiączką czy to może miec jakiś związek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od miesiaca z haczykiem tez mam takiego czyraka w prawej pachwinie czasami tak boli ze nie moge chodzic bo strasznie obcieraja mnie w to majtki....czasami tez strasznie mnie to swedzi ale nie wiem czy isc do lekarza bo sie boje:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczę z czyrakiem w pachwinie odponad 10 lat. Kiedyś zrobił mi się dość duży guzek w pachwinie, który po mału rozrastał się. Ginekolog powiedział abym nie ruszała dopóki sam nie dojrzeje i nie pęknie. Pękał ale z powrotem narastał. Przy każdym kroku odczuwałam niesamowity ból. Zmieniałam ginekologów, bo żaden nie potrafił dobrać mi odpowiedniego leku. Bawełniana bielizna, luźna odzież aby nic nie powodowało otarć i ucisków też nie pomogło. Trafiłam w końcu na ginekologa, który przyjął mnie na oddział do szpitala i usunął to dziadostwo. Przez 4 lata miałam spokój. I znowu od miesiąca walczę. Pojawił sie w tym samym miejscu co kiedyś, na bliźnie po szwach. Już sama nie wiem co mam robić. Straszny dyskomfort

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam ten problem.Ale przczyną jest gronkowiec złocisty.Polecam zrobić wymaz laboratoryjny z antybiogramem z czyraków.Wiele powinno sie wyjaśnic a odpowiedni antybiotyk poprawi obecny stan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam cos takiego na pachwinie po prawej str.. Mialam to juz wczesniej ale bylo malutkie niebolalo i zniklo. A teraz jest to wielkie zaczerwienione i boli paskudnie. W dodatku robi sie coraz wiekrze i mieksze. Boje sie co to moze byc? Jakas porada by sie przydala!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałam od jakiegoś czasu zapalenie węzłów chłonnych pachwinowych. Brałam różne leki antybiotyki, smarowałam maściami w chwili obecnej ten węzeł jest taki... ciężko powiedzieć prawie nie wyczówalny jednak miejsce to przybrało taki sinawy kolor teraz już tego nie ma jest w sumie normalnie. Ale zaczyna mnie podobewać i to nie tylko w tym miejscu ale i dalej... Bardzo sięstresuję.. Może mi ktoś powiedzieć co się dzieję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Schorowana

od okresu dojrzewania w pachwinach pojawiały mi się takie zmiany... robiłam okłady z maści ichtiolowej i ogólnie radziłam sobie sama... ktoś z mojej rodziny miał też takie zmiany które pojawiały się także w innych miejscach. Po długich latach diagnoza* acne inversa ( trądzik odwrócony, bądź ropne zapalenie gruczołów apokrynowych) warto o tym poczytać. Ludzie leczą się na to latami!!! Dopadło i mnie... w pachwinie i pod pachą. Rosło, pękało i wyciekało. znowu rosło i tak dalej... ale jak już urosło do takich rozmiarów,że przeszkadzało w normalnym funkcjonowaniu poszłam do lekarza. Trochę za późno. Niby czyrak, ale w ogóle do niego nie podobny. Leczenie to straszne męczarnie. Codzienny drenaż, płukanie i zmiany opatrunków u chirurga. Mrożenie przed zabiegiem nie daje żadnych efektów więc cholernie boli. Radzę jak najszybciej wybrać się do lekarza. Niby takie małe coś ale naprawdę potrafi w życiu namieszać. Jak małe to wystarczą leki. maści bądź tabletki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Mam 14 lat i moje cykle miesiaczkowe nie są regularne Ale to raczej normalne gdy ma się od niedawna okres . I ostatnio znalazłam takiego guzka i mam okres zazwyczaj około 12 dni a teraz znowu miałam i mi sie sponczyl po czym po 5 dniach znowu się zaczął i ma już z 2 tygodnie co to oznacza boję się strasznie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×