Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Usuwanie wola guzowatego obojetnego tarczycy


Gość agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!mam pytanie odnosnie usuwania guzow obojetnych tarczycy.przeciagam zabieg juz trzeci rok,gdzie lekarz napomknal ze *grozi* mi nawet uduszeniem jezeli to zlekcewaze.otoz mam wole guzowate obojetne,chcialabym sie zdecydowc na zabieg,ale nie wiem czego oczekiwac po zabiegu/operacji?jak dlugo bede dochodzic do siebie?na co bede musiala uwazac,czy bede musiala przestrzegac jakiejs diety,czy bedzie jakas rehabilitacja?za wszystkie zbedene informacje bede wdzieczna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Operacja wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym, trwa około godziny, rana praktycznie zagojona jest po 7-10 dniach, przez miesiąc nie należy podnosić dużych ciężarów, nie wymaga się żadej rehabilitacji ani diety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcelina

Miałam operację 12.2015 czuję się dobrze. nie boli szyja ani kark . Blizna zagojona, blada prawie niewidoczna. Jedno co odczuwam to jest mi częściej zimno niż przed operacją. Był to rak złośliwy brodawkowaty. Już jestem po terapii izotopowej( jodowanie). Tak trzymać dalej !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam indywidualne odczucia osób po usunieciu tarczycy to ciarki mnie przechodzą. Ja mam usunięta tarczyce 26.06.2017r. zabieg był. Po 7 godzinach po operacji wstałam i poszłam do łazienki. Szef nie bolał mnie. Ból okropny był przełyku. Na początku jedzenie było raczej płynne. Po ok. Tygodniu ból zmniejszył się. Dziś czuję tylko przy zerwaniu czy kichaniu bol mięśni na szyii do wytrzymania. Głos był trochę ochrypniety ale jest już ok. Czasem mała poranna chrypa. Nie mogłam oszczędzać głosu bo mam 7 latka w domu. Trudno przy niej oszczędzać głos. Jedno co się zmieniło to częściej jest mi zimno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam operację 27.06.17 usunięcie guza cieśni i cały prawy płat. Operacja trwała 4h . Bardzo wymiotowałam. Dostałam 2 ampułki na zatrzymanie tych wymiotów. Bardzo bolał mnie kark i szyja.Ciężko było przełykać bo gardło okropnie bolało ale polecam tabletki ISLA które były dla mnie jak zbawienie. Teraz już po tych 2 tyg od operacji piecze mnie czasami w środku ale tak niby ns być,odchrząkuje ale to też tak na być,nie mogę głośniej mówić i mam chrypkre. Są dni ze fajnie funkcjonuje,nic mnie nie boli a są dni że źle się czuję ale tłumaczę sobie ze to dopiero 2tyg od operacji. Każdy przechodzi wszystko inaczej i nie ma co na zapas źle się nastawiać. Pozdrawiam i życzę zdrówka &#9786*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałam 26 .czerwca usuwany cały prawy płat i część lewego , czuję się dobrze , trochę bolał mnie kark ale wszystko mineło , zagojone pięknie, nie wymiotowałam , głos nie zmieniony i dziękuję lekarzom za udany zabieg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×