Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Jelito kręte i powiększone węzły krezkowe


Gość zestresowany

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zestresowany

Wszystko zaczeło się od szczypań i lekkich bóli w okolicach prawej pachwiny. Byłem u chirurga, który wykluczył przepuklinę pachwinową. Po miesiącu chwycił mnie mocny ból brzucha ze wzdęciami, bez biegunki. W szpitalu wyniki krwi wyszły w normie bez stanów zapalnych, USG też OK. Podejrzewali zatrucie pokarmowe. Po kroplówkach wszystko wróciło do normy, oprócz w/w szczypań. Po dwóch tygodniach bóle brzucha powróciły po prawej stronie. Zaczeły się stany podgorączkowe do 37,5 C i brak apetytu. Na ponownym USG stwierdzono *Powiekszone węzły krezkowe w podbrzuszu prawym, hipoechogenne, wielkości 12 mm, 15 mm, 14 mm, 11 mm. Ściana dystalnego odc. jelita krętego wydaje się grubsza do 5 mm, hipoechogenna - zm. zapalne?.* Ponowne badania w krwi i moczu wyszły w normie. Dostałem Duomox i skierowanie na kolonoskopie. Po tygodniu brania Duomoxu jest lekka poprawa, temp. 36.8 - 36.9 i bóle sie zmniejszyły, ale jeszcze występują. Schudłem 8 kg przez m-c, jestem na diecie. Kolonoskopie mam za tydzień. Chciałbym wiedzieć co wstępnie oznacza to USG, może nie potrzebnie się stresuję. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Takie powiększone węzły chłonne krezkowe świadczą o stanie zapalnym toczącym się w jelitach. Słusznym postępowaniem będzie właśnie wykonanie kolonoskopii celem oceny śluzówki jelita grubego (podejrzenie stanu zapalnego). Dopiero po tym badaniu będzie można konkretnie odpowiedzieć na pytanie dlaczego te węzły chłonne są powiększone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zestresowany

Zrobiłem badanie kolonoskopii i wyszły liczne drobne nadżerki w esicy i odbytnicy. Z pobranych wycinków wynik wyszedł colitis chronica non specifica levi gradu. Dostałem Controloc 40 i już myślałem, że moje problemy miną. Po tygodniu brania lekarstwa Chwyciły mnie bóle gardła i kręgosłupa na wysokości łopatek. Będąc z synkiem u laryngologa pokazałem moje gardło. Lekarz wykluczył infekcje gardła i podejrzewa refluks przełyku. Chciałem dodać, że jestem cały czas na diecie i schudłem 14 kg. Czy mógłbym prosić o dokładne przetłumaczenie wyniku kolonoskopii i czy bóle kręgosłupa i gardła mogą mieć związek z jelitami? A może za tym wszystkim stoi jakaś bakteria? Jakie mogę zrobić jeszcze badania? Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×