Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Uszkodzone kolano po upadku na nartach


Gość Adrian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Piszę z pytaniem, po upadku na nartach doznałem uszkodzenia w stawie kolanowym, niestabilne kolano, obrzęk, brak możliwości zgjecia czy wyprostowania nogi. Po wizycie u ortopedy lekarz po obejrzeniu kolana i badaniu tylko i wyłącznie dotykając ręką uznał, że jest krwiak i nie będzie robił USG ani innych badań obrazowych bo przez krwiak badanie będzie nie dokładne. Dostałem zlecenie na orteze i zeby chodzić o kulach i tyle i ze mam przyjść za miesiąc. Tu moje pytanie czy tak powinna przejść wizyta w takich przypadku czy powinno zostać zrobione usg czy rezonans czy inne badania? 

Dziękuję za odpowiedź 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na pewno możliwe jest ograniczenie jakości badania obrazowego (tj. USG lub RM) w związku z obecnością krwiaka. Jednak miesiąc czasu to sporo - jeżeli opuchlizna/krwiak będzie się szybko zmniejszał na pewno warto rozważyć wcześniejszą wizytę - no i kwestia co zostało stwierdzone po badaniu klinicznym. Taka forma badania pozwala wstępnie określić strukturę, która mogła zostać uszkodzona - rodzaj i stopień uszkodzenia determinuje dalszą formę leczenia tj. zachowawcze/operacyjne.

Niezależnie od formy leczenia warto skorzystać też z konsultacji z fizjoterapeutą.

Pozdrawiam,
Centrum Synergia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×