Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przyczyny powstawania ropnia okołoodbytniczego i jak leczyć?


Gość wojtek

Rekomendowane odpowiedzi

Moje dziecko leży w szpitalu i nie chcą mi powiedzieć nic na temat tego ropnia, wiem tylko tyle, że to jest ropień i że dostaje 2 razy dziennie antybiotyk. Ropa po tygodniu przestała cieknąć, ale po 1 dniu przerwy ropień powrócił. To sie da w ogóle wyleczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ropień okołoodbytniczy zazwyczaj powstaje samoistnie, bez uchwytnej przyczyny. Z reguły ropień powstaje w skutek zaczopowania jakiegoś gruczołu potowego lub łojowego okolicy odbytu. Takich gruczołów jest tam mnóstwo i do zatkania ich jest nietrudno. Ropień oprócz antybiotykoterapii (jeśli jest nieskuteczna) powinien być nacięty przez chirurga i ewakuowany (oczywiście w warunkach szpitalnych, w znieczuleniu). W jamę ropnia zakłada się potem sączki. Sączki należy wymieniać, co około 2 dni używając środków odkażających. Należy przy tym oczywiście pieczołowicie dbać o czystość okolicy odbytu. Niestety gojenie się ropni okołoodbytniczych jest długotrwałe i wymaga dużo cierpliwości. Czasami po ropniu pozostaje przetoka okołoodbytnicza, która musi być operacyjnie usuwana jeśli nie wygoi się przez leczenie zachowawcze. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilnie z tym problemem trzeba skonsultować się bezpośrednio z lekarzem. Takie objawy świadczą o ropnym zapaleniu cewki moczowej. Konieczne zapewne okaże się włączenie odpowiedniej antybiotykoterapii. O tym zadecyduje lekarz po bezpośrednim badaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam ropień na prawym palcu lewej stopy. Niestety jestem za granicą i nie mam możliwości wizyty u lekarza.... Nie chodzę przez to na basen i wgl... paskudnie to wygląda. Mam w apteczce maść: Detromycyzyna. Ponieważ kiedyś już miałem taki problem i dostęp do doktora. W każdym razie maść ta na początku pomagała ale teraz to się mocniej rozbabrało. najmocniej cieknie spod paznokcia po prawej stronie palca ( taki rowek między paznokciem i skórą) Czy są jakieś domowe sposoby wyleczenia tego? może jakieś maści albo tabletki bez recepty??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy 3 dni po zabiegu można iść do pracy na 8 godzin? (w czw zabieg, w pon chciałabym pójść do pracy) Dodam, iż gumowy woreczek po zabiegu miałam usunięty już następnego dnia przez chirurga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz 5 raz mam ropnia okoloodbytniczego masakra operuja a tu dalej nic co 6 mies wychodzi ostatnio sam pekl i nieposzlam do lekarza bo karmilam piersia miesiecznego synka i znow ropien wyszedl . zrobili mi kolonoskoie i nic z niej niewyszlo czemu sie to tak nawraca ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×