Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Złamanie kostki


danny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Proszę o interpretację zdjęć RTG.

Doznałem kontuzji. Myślałem, że skręciłem kostkę (2 dni delikatnie stąpałem na niej). Po 2 dniach udałem się na SOR. Miałem spory wylew na spodzie stopy, opuchlizna po tych 2 dniach, w 40-50% zeszła. Lekarz po badaniu stwierdził, że skręcona kostka i miała być szyna gipsowa. Po RTG okazało się, że jest złamanie: Kość boczna strzałkowa dolna bez przemieszczenia. 6 tyg., w bucie gipsowym.

Po ok.9-12 dniach byłem na kontroli, w innej placówce. Początkowo mnie lekarz wystraszył. Odczytał zdjęcie RTG i burknął: "No tak złamanie jest, ale ma Pan krzywy staw. To operacyjne.". Odpowiedziałem, że jak? Skoro chodziłem (do założenia gipsu)i noga mnie tylko delikatnie boli ( a raczej pobolewa i bez środków przeciwbólowvch). Zlecił RTG u siebie (w gipsie) Po obejrzeniu nowego RTG  stwierdził.."Kontrola za 4 tyg. Nie, to nie jest operacyjne)

Obejrzałem oba RTG i wydaje mi się, że wszystko jest, w porządku (poza złamaniem nieco nad kostką , kości bocznej strzałkowej).

Już ponad 2 tyg. Po urazie. Leżę, z nogą, w górze. Ogólnie nie boli (czasami gdzieś "szczyknie", czy lekko boli po nocy przez kilka minut oraz występuje lekkie mrowienie-nie wiem jak śpię) i jest taka ogólnie "obolała" co wydaje mi się naturalne po kontuzji.. Tak jak wspomniałem środków przciewbólowych nie biorę, nie ma potrzeby. Gdy leżę, z nieco podniesioną nogą, w ogóle nie boli.

Proszę o interpretację RTG.

Pozdrawiam

RTG 1.jpg

RTG1-2.jpg

RTG 2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×