Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból po operacji nadgarstka Sauve Kapandji


Gość Przemysław

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Przemysław

Witam,jestem 4 miesiące od operacji Sauve Kapandji(operacje miałem 9 października 2020 roku),tzw artrodezę,czyli usztywnienie.Po operacji miałobyc oczywiście lepiej np.z pronacja przedramienia,oraz z tym ,że będę mógł dźwigać bez problemu ciężary. Jeśli chodzi o ciezary to mogę podnieść nawet 10 kg -nie stanowi to dla mnie problemu-ale tylko w suplinacji podczas cwiczenia na biceps.Natomiast w chwycie młotkowym,czyli chwycie neutralnym przy ćwiczeniach na biceps lub ruchy gora dół nadgarstka juz przy 3 kg wywołuje potworny ból w części promieniowej ,tam,gdzie mam śruby!Dodam,że jedna sruba moim zdaniem jest za długa, poniewaz jakieś 2-3 mm przechodzi przez kość promieniową.To właśnie powoduje,że nie mogę normalnie rehabilitować ręki(podczas ruchów góra dół nadgarstka z hantelką).I teraz mam pytanie:co może być przyczyną tego potwornego,nie do zniesienia bólu?Czy jest to sprawa kikuta lokciowego,który jest ustabilizowany ścięgnami prostownika i zginacza nadgarstka lub czy może jest to przyczyną jednej śruby,która przechodzi przez kość?Będę wdzięczny za udzielenie mi pomocnej odpowiedzi. Dziękuję.
Pozdrawiam
Przemysław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Moim zdaniem, nie ma możliwości udzielenia Panu rzetelnej odpowiedzi na te pytania za pośrednictwem forum internetowego.

Najrozsądniej udać się na wizytę do fizjoterapeuty - jedynie dokładny wywiad, badanie kliniczne pozwoli na ustalenie struktury, która daje takie dolegliwości bólowe i zaplanowanie właściwej formy rehabilitacji. W przypadku braku poprawy fizjoterapeuta na pewno pokieruje Pan na dodatkowe konsultację.

Pozdrawiam,

Centrum Synergia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×