Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Polip pęcherzyka żółciowego


Gość Małgorzata

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Małgorzata

Panie doktorze bardzo proszę o poradę. Od co najmniej 5 lat choruję na przewlekłe zapalenie błony śluzowej żoładka. Oczywiście raz są większe dolegliwości raz mniejsze, ale problem ten w zasadzie jest ciągły. Cały też czas biorę środki zobojętniajce kwas żoładkowy. Zaczynałam od leków słabych ostatnio podawane miałam nawet Nexium/słyszałam , żę lek ten jest bardzo silny/. Od dwóch lat mam zdjagnozowany polip w woreczku żółciowych ma on co prawda tylko 12mm. Początkowo miewałam sporadyczne pobolewania, ale od pewnego czasu bóle w okolicy prawego żebra bardzo się nasiliły. Do tego stopnia, że będąc w sanatorium zostałam skierowana do szpitala, ze względu na ostry ból. Ponieważ było to na dzień przed świętami w obcym mieście lekarz stwierdził, że atak nie jest zagrażajacy życiu i odesłał mnie z powrotem do sanatorium. Stosowałam dietę, ale po 2 tygodniach bez leków bóle znów sie nasiliły. Byłam z prywatna wizytą u chirurga chcąc usunąć pęcherzyk, ale Pan stwierdził, że takich pęcherzyków się nie operuje. Nie wiem czy mi nie uwierzył, że ja naprawdę cierpię z bólu. Odesałał mnie do domu, abym robiła sobie badania co 3 miesiące USG. Mam też wrażenie, że po prostu zlekcewżył problem uważając, że jest to tylko sprawa gastrologiczna, a ja mało, że cierpię z powodu żoładka to jescze mam problem z innym bólem zlokalizowanym pod prawym żebrem. Proszę mi powiedzieć czy taki mały polip może dawać takie dolegliwości bólowe i co mam zrobić z tym pęcherzykiem. Jak usunięcie go wpłynie na mój chory żoładek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leczenie operacyjne w przypadku polipów pęcherzyka żółciowego zaleca się: - w przypadku polipów objawowych, niezależnie od ich wielkości - w przypadku polipów bezobjawowych, gdy: > pojedynczy polip > 1 cm > pojedynczy polip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×