Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Żylaki widoczne w mosznie, powrózka nasiennego?


Gość jakub

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 28 lat. Od dwóch miesięcy zauważyłem na lewej stronie moszny zylaki. Są one gołym okiem widoczne, ale mnie nie bolą nie odczuwam żadnych dolegliwości. Jądra mają tą samą wielkośc nie wyczuwam zadnych guzków, ale zauważyłem, ze jak dotykam lewe jądro, to pod spodem jądra wczuwam jakies zyły są osadzone przy jadrze, nie wiem czy to jest dobrze i zauważyłem, ze lewe strona moszny jest nizsza o pół centymetra od prawej, nie wiem co mam zrobic, czy zostawic tak jak jest i tylko obserwowac czy udac się z tymi problemami do lekarza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby dokładnie dowiedzieć się czy rzeczywiście są to żylaki powrózka nasiennego najlepiej w tej sprawie skonsultować się z urologiem. On zadecyduje jaki powinien być dalszy sposób postępowania. Najczęściej żylaki powrózka nasiennego, które nie dają dolegliwości wymagają tylko obserwacji. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, otóż mam pytanie odnośnie żylaków powróżka. Naciągając palcem mosznę, zaobserwowałem takie coś: http://img24.imageshack.us/img24/3586/lalalakj.jpg mam pytanie odnośnie tego czy to nie są przypadkiem żylaki? Żeby nie było wątpliwości mam to po naciągnięciu worka, bo moja moszna (przepraszam za takie treści), wygląda chyba normalnie, załączam zdjęcie: http://img514.imageshack.us/img514/8750/momomo.jpg Bardzo bym prosił Pana Lekarza żeby mógł mi pomóc i coś powiedzieć co on o tym sądzi. Dziękuję i pozdrawiam. Bogdan z Wrocławia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście po samych zdjęciach trudno określić jaki jest stan żył w powrózku nasiennym, gdyż te żyły raczej są niewidoczne prze mosznę. Takie żyły jak przedstawił Pan na zdjęciach są zwykłymi żyłami anatomicznymi tkanki podskórnej moszny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×