Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból pod prawym żebrem po usunięciu pęcherzyka żółciowego i biegunka


Gość Karolina

Rekomendowane odpowiedzi

Pięć dni temu przeszłam zabieg usunięcia pęcherzyka żółciowego metodą laparoskpową. To był mój pierwszy raz w szpitalu, ale nie było tak źle. Wróciłam do domu, trzymam się diety- czułam się już dobrze. Jednak cały czas czuję, że mam pełny brzuch, poza tym dzisiaj przy głebokim wdechu pojawiło się kłucie pod prawym żebrem. Jestem trochę przewrażliwiona, ale nie wiem czy to komplikacja czy to zupełnie normalne? Proszę o pomoc. Poza tym pojawiła się biegunka. Jestem osłabiona - temp. ciała ok. 36 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie kłucia mogą być spowodowane podrażnieniem nerwów przeponowych na skutek ucisku w czasie zabiegu gazów w jamie brzusznej na przeponę. Dolegliwości te powoli w przeciągu 1-2 tygodni po zabiegu powinny ustępować. Poza tym gaz użyty w czasie zabiegu powoli wchłonie się i wtedy uczucie wzdęcia brzucha powinno minąć. Biegunka może być związana jeszcze ze słabym przystosowaniem organizmu do zaistniałej sytuacji braku pęcherzyka żółciowego co powoduje ciągły wypływ żółci do przewodu pokarmowego. Radzę z uwagi na ten fakt oprócz utrzymania odpowiedniej diety posiłki przyjmować w małych ilościach za to częściej. Organizm zazwyczaj dostosowuje się do funkcji regulacyjnej wypływu żółci po około 3-4 tygodniach od usunięcia pęcherzyka żółciowego. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×