Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zwężony moczowód


Gość magda

Rekomendowane odpowiedzi

Po wykonaniu URS stwierdzono brak zlogów w nerce i moczowodzie. Zwężenie znajduje się w ścianie moczowodu. Moczowód bardzo powiększony - megaureter. Badanie cystoskopii prawidowe. Czy jest możliwość leczenia innego niż przeszczep moczowodu / np* endoskopowo rozszerzyć, waporyzować/. Na ile te zabiegi są skuteczne, bezpieczne i dostępne - nawet w prywatnych klinikach w Polsce? Czy tak poszerzony moczowód / ok 3 cm/ jest możliwy do przeszczepu? Czy ratowanie nerki/mam 49 lat/ ma sens i nie odbije się na prawidowym funkcjonowaniu pęcherza po operacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę, że na pewno na początku można spróbować metod endoskopowych, np. rozszerzania mechanicznego moczowodu lub założenia stenta. Mozna także operacyjnie poszerzyć zwężoną część moczowody (są specjalne zabiegi plastyczne to umożliwiające). Zabiegi takie są ogólno dostępne. Co do skuteczności i metody leczniczej jaką należy wybrać trzeba skonsultować się z urologiem, najlepiej z ośrodka zajmującego się takimi metodami leczniczymi (najlepiej ośrodek kliniczny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale mylnie poprzednio napisalam, zwężenie moczowodu jest w ścianie pęcherza /środścienne/. Podczas URS zalożono mi cewnik 2J do tego moczowodu na okres 6 tygodni.Ponieważ wodonercze nadal się utrzymuje lekarz urolog proponuje przeszczepić moczowód lub spróbować waporyzacji laserem /takim jak usuwa się stercze/. Czy zabieg endoskopowy laserem jest w tym przypadku sensowny i bezpieczny, czy lepiej poddać się przeszczepowi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku zupelnie nic nie bolalo, bez żadnego znieczulenia. Nie wiem czy to zasluga fachowości lekarza, mialam przez niego wykonywaną cystoskopię i również bezboleśnie. Czy też masz podobny problem tj. zwężenie moczowodu? Jeśli masz jakieś pytania to napisz na priv. mrod@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Katarzyna Stargard Szczeciński

miałam założony cewink do moczowodu 2J ponieważ miałam zwężony moczowód u ujścia do pęcherza podczas wyciągania lekarz zapewniał mnie że nie będzie bolało i tak było, bardziej bolało mnie noszenie tego cewnika nie wytrzymałam do wyznaczonego terminu musieli mi usunąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Katarzyna52742

Witam ja również miałam założony cewnik 2j lub dj jak kto woli noszenie go było straszna męczarnia ale już się z tym uporałam jestem już rok po laparoskopi poszerzenia moczowodu i nadal zaczynam odczuwać ból czy możliwe jest że moczowód znowu się zwężył.Podkreślam że to była moj drugi zabieg pierwszy miałam 4 lata temu i była to operacja otwarta.Czekam na odpowiedź. moj mail katarzynaskibinska070@gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam zwęzony moczowód i do tego jestem chłopcem bardzo szczypie i boli i pytam po wszystkich czy wyciąganie cewnika boli bardzo sie boje nie prosze o odp. kontakt GG:10256663 e-mail: lol.15@gazeta.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem zabieg ursl po zabiegu zalożono mi cewnik dj a teraz lekarze mają problem z wyciągnięciem go bo lekarze stwierdzili całkowite przemieszczanie się cewnika dj do moczowodu. kto może pomóc odpowiedzieć na moje pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.Miesiac temu miałam operację na zwężenie podmiedniczkowe moczowodu niestety nie udało się przewezenie było na 6cm.Za miesiąc czeka mnie operacja usunięcia nerki wspomnę że od dwuch miesięcy mam nefrostomie.Bardzo się boję tej operacji czy życie z jedną nerka będzie normalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×