Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rak żołądka, tomografia komputerowa a osoba otyła


Gość Magdalena

Rekomendowane odpowiedzi

Lekarz stwierdził raka żołądka. Problem polega na tym, iż nie wiemy, gdzie można zrobić badanie - tomografie komputerową. Pacjent waży ok. 170 kg, a jak wiadomo stoły są o maksymalnej dopuszczalnej wadze 120-140 kg. Co powinniśmy zrobić w takim przypadku? Gdzie szukać pomocy, czy są w kraju tomografy dla osób otyłych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba rozważyć raczej wykonanie w trybie przyspieszonym zabiegu resekcji żołądka, jeśli rak jest potwierdzony w badaniu gastroskopowym, a nie czekać na wykonanie tomografii komputerowej. Oczekiwanie może tylko spowodować zwiększenie zaawansowania raka. Najlepiej znaleźć ośrodek z oddziałem chirurgii onkologicznej, gdzie zapewne zostaną podjęte odpowiednie działania w stosunku do stanu obecnego pacjenta i zaawansowania raka żołądka. Tam ewentualnie wskażą możliwości dalszej diagnostyki i leczenia. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam podejrzenie gruczolaków wątroby, ważę 126 kg, wyczytałam, że badania nie wykonują u takich osób, ponieważ wysokość przestrzeni pomiędzy stołem a detektorem rezonansu wynosi 30 cm dostałam skierowanie na TK i pni doktor czeka aż pojawię się z wynikiem i co ja mam teraz zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ktoś będzie miał z tym jeszcze problem - to ja, która napisałam post wyżej, miałam tomografię w Centrum Medycznym Damiana w Warszawie, ul. Wałbrzyska 46. Nikt mi tam nie powiedział, że za dużo ważę, a otwór tomografu był na tyle duży, że i bardziej otyła osoba by się zmieściła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×