Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

usg tarczycy


Gość Ola

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, 

leczę się na niedoczynność tarczycy i hashimoto od 4 lat (mam 21). Ostatnio podczas wizyty w szpitalu miałam robione usg tarczycy, jednak nie zostały one zinterpretowane i mam wobec nich pewne wątpliwości. 

Tarczyca o ostrych zarysach, niepowiększona, o wymiarach: płat prawy- 1,5 x 1,6 x 5,1cm (obj. 6,2ml), płat lewy- 1,4 x 1,3 x 4,3cm (obj. 4,2 ml), cieśń grubości ok. 0,25 cm. Poza tym tarczyca niejednorodna, z obecnością na tle normoechogennego miąższu dość licznych, bardzo drobnych, hipoechogennych ognisk. Unaczynienie miąższu wzmożone. Ponadto: 

- w górno-brzusznej części płata prawego widoczny niejednorodny, w przewadze hipoechogenny obszar wielkości ok. 0,6 x 0,5 x 0,6 cm, odpowiadający raczej skupisku zmian naciekowych niż zmianie ogniskowej

- w lokalizacji cieśni po stronie prawej widoczne hipoechogenne ognisko wielkości około 0,6 x 0,3 cm, najpewniej okołotarczycowy węzeł chłonny

- pogranicze płata lewego i cieśni uwypuklone przez obszar wielkości ok 0,7 x 0,4 cm o echostrukturze zbliżonej do miąższu tarczycy, przemawiający za płatem piramidowym.

okolotarczycowe węzły chłonne niepowiększone. 

wyniki tsh- 3,35

ft4 14,94

ft3- 5,06

p-ciała p/peroksydazie- 44,1

p-ciała p/tyreoglubolinie- 257,7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×