Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek na łokciu


Gość alek

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam mały guzek (ok. 1-1,5 cm) na łokciu lewej ręki, mogę go przesuwać po łokciu (nasada kości łokciowej). Jest dość twardy, jednak przy silniejszym nacisku wydaje się lekko uginać, odczuwam wtedy niewielki ból. Również kiedy uderzę, nawet położę łokieć na twardej powierzchni pojawia się krótki przeszywający ból(zdarza się to sporadycznie). Często upadam na ten łokieć (jestem bramkarzem), po treningach na hali często pojawiała się dość spora opuchlizna, teraz kiedy gram na trawie rzadziej się zdarza. Noszę specjalna opaskę i smaruję łokieć maścią przeciwbólową i przeciwzapalną. Z istotnych rzeczy, to jeszcze powierzchnia łokcia lewej ręki znacznie różni się od prawej, jest jakby chropowata, pofałdowana. Kiedy dłużej używam lewej ręki, itp. drętwieje. Byłem z tym u lekarza w moim mieście i zbyt wiele się nie dowiedziałem w trakcie tej wizyty, trochę pomacał, pooglądał łokieć i powiedział, że w sumie coś tam czuje, ale sam nie wie, przepisał mi jakaś maść przeciwzapalną i kazał przyjść jak pojawi się większa opuchlizna. W czasie wizyty, była ona niewielka, ale utrzymująca się już od dłuższego okresu czasu - ok. 3 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno określić bez badania czym może być ten guzek. W tej lokalizacji mogą umiejscawiać się stany zapalne kaletki maziowej stawu łokciowego (z wysiękiem) lub też gangliony. Radzę w tej sprawie skonsultować się z ortopedą. On po badaniu na pewno wyjaśni Panu co to może być i czy rzeczywiście widoczna tam jest jakaś patologia. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zauważyłam parę dni temu, że na łokciu zrobił się maleńki guzek (średnica około 1mm). Jest twardy, przy dotykaniu trochę się rusza i trochę boli. Co to może być? Bardzo proszę o odpowiedź, bo zaczynam się obawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuzszego czasu boli mnie łokieć. Dzisiaj wyczułam w stawie łokciowym, tak jakby w rowku na ścięgnie...ze co mi przeskakuje....wyczuwam to jko *gulke* i strasznie boli.... prosze mi powiedziec co to moze być ? Ganglion? guz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej .Prawodopodobnie jest to guzek z woda.Jestem bramkarzem i takie cos pojawilo mi sie po trningu.Na poczatku to olalem ale w koncu bol byl nie do zniesienia.Poszedlem do lekarza i strzykawka wyciagnal mi wode z lokcia ( z krwia).Jest to czeste u sportowcow.NIestety bol nie zniknal tylko sie zmniejszyl*dostalem skierowanie na zabieg i bede mial cos tam wycinane.nie jest to grozny zabieg i nie nie przeszkadza w dalszym uprawianiu sportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam guzek na lewym łokciuJjak stwierdził ortopeda jest on ruchomy i nie jest dlatego groźny. Zalecał go nie ruszać, chyba żeby mocno zaczął dokuczać. Czasami czuję pieczenie silne w tym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnosnie takowego zabiegu usuniecia tych *gulek*. po jakim czasie mozna wrócić do treningu. w moim przypadku chodzi o siłownie. w tej chwili cwicze na bieżaco, *gulki* nie czuje, nie boli, ale wyglada to okropnie. gdy mam wyprostowana reke, łokiec wyglada jakby mial dziure, bo kulki tworza wowczas swoisty *krater*, natomiast przy zgietej juz tego tak nie widac jednak przy dotykaniu gulki wyraznie ruszaja sie, sa to dość duze gulki. dodam że łokiec z gulkami jest wiecznie ciemnobrązowy, jak gdybym mial na nim siniaka. gulki pojawily sie po upadku na łokiec, mialem z niego sciągnietą wode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×