Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

ARTROZA SPOJENIA ŁONOWEGO


Margoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przyczyn takich zmian należy szukać w obrębie całego kompleksu miednicznego - mogą wynikać z wcześniejszych ograniczeń ruchomości w obrębie stawów biodrowych lub wcześniejszych/aktualnych zaburzeń ruchomości stawów krzyżowo - biodrowych. Natomiast to jedynie rozważania teoretyczne - sugeruję wizytę u fizjoterapeuty, który na podstawie wywiadu i badania klinicznego postara się ustalić przyczynę takich zmian oraz zaproponuje możliwe rozwiązania terapeutyczne.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Łukasz_Synergia_Chorzów napisał:

Witam,

Przyczyn takich zmian należy szukać w obrębie całego kompleksu miednicznego - mogą wynikać z wcześniejszych ograniczeń ruchomości w obrębie stawów biodrowych lub wcześniejszych/aktualnych zaburzeń ruchomości stawów krzyżowo - biodrowych. Natomiast to jedynie rozważania teoretyczne - sugeruję wizytę u fizjoterapeuty, który na podstawie wywiadu i badania klinicznego postara się ustalić przyczynę takich zmian oraz zaproponuje możliwe rozwiązania terapeutyczne.

Pozdrawiam,

Dziękuje za odpowiedz. Czyli wizyta u dobrego fizjoterapeuty.... a nie u ortopedy.   

Operacje obydwu bioder miałam w zeszłym roku. Metodą przednią. Miałam rehabilitację, szybko  doszłam do siebie, chodzę na długie spacery, w końcu mogę spokojnie przespać noce  

W opisie rtg  - Artroza spojenia łonowego
- ustawiona asymetrycznie,  w przodopochyleniu miednica
- biodra w ustawieniu koślawym 
- osteofitoza krawędziowa stropów panewek. 

Przerazil mnie ten opis 🙁 czy te wszystkie sprawy są ze sobą jakoś połączone?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×