Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przepuklina jądra miażdżystego zwężająca kanał kręgowy


Gość Joanna z Kołobrzegu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Joanna z Kołobrzegu

W zeszłym roku miałam wykonane bad MR okolicy krzyżowo-guzicznej, które  uwidoczniło:-prawidłowy sygnał z kości krzyżowej, guzicznej i objętych badaniem trzonów odcinka lędźwiowego-okoliczne tkanki miękkie bez uchwytnych zmian,-nie stwierdza się nieprawidłowych zbiorników płynowych w okolicach objętych badaniem-dehydratację krążków międzykręgowych L4-5,L5-S1 i nieco obniżoną ich wysokość-na poziomie L5-S1 centralna podwięzadłową przepuklinę jądra miażdżystego zwężająca kanał kręgowy z niewielkim uciśnięciem worka oponowego-niewielka wypuklina pierścienia włóknistego L4-L5.Miałam silne dolegliwości bólowe w okolicy kości krzyżowej, chodziłam na reh, która przyniosła mi krótkotrwałą  ulgę w mym cierpieniu.W obecnej chwili objawy ponownie sobie przypomniały o mnie.Na reh zapisana jestem dopiero na 06.09.W tej chwili nie mam możliwości,żeby jeszcze raz wykonać MR,aby sprawdzić czy mój kręgosłup jest w gorszym stanie niż był poprzednio.Czy w związku z tym można przypuszczać,że zmiany w kręgosłupie na dzień dzisiejszy są gorsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Zmiany mogą być takie same lub ulec progresji. Z wynikiem MR najlepiej udać się na konsultację do neurochirurga. Sama rehabilitacja nie likwiduje przyczyny dolegliwości. Powoduje wzmocnienie mięśni stabilizujących kręgosłup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×