Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nadwrażliwosc żołędzia


Gość 22latek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Moim problem jest nadwrażliwość żołędzia. Ostatnio odkryłem podczas masturbacji wibratorem(dla mężczyzn), że podczas stosunku moja żołądź jest tak bardzo wrażliwa i czuła przy poruszaniu, iż nie jestem w stanie współżyć(wcześniej onanizowałem się bez obciągania napletka, dopiero teraz, gdy zacząłem masturbację wibratorem napletek schodzi cały i jest tak bardzo wrażliwy). Czuję taki bardzo nieprzyjemny impuls(to nie jest żaden ból), który powoduje spadek podniecenia i uniemożliwia mi dojście do wytrysku, a także zmusza do zaprzestania jakichkolwiek ruchów. Nie wiem czy może ma to związek z odbytą operacją? Ponad pół roku temu miałem operację na zbyt krótkie wędzidełko, wszystko niby jest w porządku( napletek zsuwa się bez problemu do końca) tylko ta nadwrażliwość mnie martwi i dołuje. Czy może to mieć związek z malutkimi białymi wypustkami (chirurg widział je podczas operacji i nie stwierdził jakiejś dolegliwości) u dołu żołędzia? Bo to chyba one są najczulsze podczas pocierania a także wiązadełko i jego okolica. Wcześniej tego nie odczuwałem, gdyż masturbacja odbywała się przy nieściągniętym napletku. Mam dziewczynę z którą zamierzam rozpocząć współżycie, ale bardzo boje się że ten pierwszy raz skończy się fiaskiem i że w ogóle całe moje życie seksualne legnie w gruzach:( Błagam o poradę i jakieś uzasadnienie mojej dolegliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Takie objawy mogą występować w przypadku, gdy wcześniejsze doznania odbywały się przy nieodciągniętym napletku. Skóra musi się przyzwyczaić. Jeśli jednak dolegliwości nie będą ustępować najlepiej skonsultować się z urologiem. Można również wypróbować żelu nawilżającego specjalnie do miejsc intymnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam 20 lat i mam ten sam problem. Wstyd się przyznać, ale jestem wciąż prawiczkiem przez to, że przy ściąganiu skórki z żołędzia czuje nie wielkie drażnienie. Ale gdy już dotkne odsłoniętego żołędzia bezpośrednia palcem czuje niesamowicie potężne impulsy. Teraz nawet boje sie próbować dotykać. Czytałem, żę trzeba chodzić z odsłoniętym żołędziem, ale to jest nie realne w moim przypadku, aczkolwiek nie wykluczam, ze bede zmuszony to zrobić, ponieważ mam już dość bycia prawiczkiem i chcę jak najszybciej to zmienić. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam 29 lat i ten sam problem. Miałem przez 16 lat stulejkę i masturbowałem się bez ściągania napletka, teraz trochę boli gdy pocieram odsłonietą główkę, ale jest juz lepiej. Czasami chodzę z odsłoniętym żołędziem. Moim problemem jednak jest zbyt krótkie wędzidełko, które uniemożliwia mi założenie prezerwatywy, bo wędzidełko mocno się naciąga i sprawia duży ból. Muszę się wybrac do urologa, ale nie wiem na czym miało by polegać badanie i zabieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam 16 lat,jestem 4 dni po plastyce napletka oraz moim problemem jest straszliwa nadwrazliwosc zoledzi. Wczesniej przed zabiegiem nigdy nie odciagalem napletka wiec moj zoledz nie jest ,,zahartowany**. Jak narazie nie moge nawet ubrac bokserek gdyz odczuwam straszliwy bol. Chcialbym zapytac czy dlugo to zajmie zanim moj zoladz przyzwyczai sie w 100% do dotyku i jakie ewentualnie stosowac metody . Z gory dziekuje i Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam 19 lat i pierwszy raz ściągnąłem napletek prawie rok temu. Od tamtej pory przy dotykaniu żołędzia towarzyszy mi bardzo nieprzyjemny ból, podobnie jak i panów u góry. Przez cały ten czas wieczorem, oraz przy kąpieli odciągam napletek w celu zahartowania go, jednak ból jest niezmiennie ten sam. Byłem u trzech lekarzy i stwierdzili że nie ma nic nieprawidłowego w moim penisie. Jestem nieco załamany obecnym stanem rzeczy. Może ktoś z panów ma jakieś wskazówki co zrobić, aby pozbyć się tego przerażającego bólu? Dodam że końcówka żołędzia jest zaczerwieniona cały czas, tak jakby ujście cewki moczowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie, którzy nigdy lub prawie nigdy nie ściągali napletka mają bardzo wrażliwy żołądź. W celu rozwiązania powyższego problemu należy przyzwyczaić skórę żołędzia do nowych bodźców zsuwając napletek. Sposób od urologa (sprawdzony, działa): Etap 1: Na początku terapii żołądź jest bardzo wrażliwy, każde otarcie sprawia nieprzyjemny ból. Będąc w domu zakładamy dość ciasno przylegające slipy i zsuwamy napletek, wciągamy slipy. Próbujemy wytrzymać chociaż kilka minut. Najlepiej wracając do swoich zajęć np. w tym czasie pozmywaj, obejrzyj TV. Ważne żeby robić czynność, która nie powoduje za dużo ruchu w okolicach żołędzia. Nie chcemy się przecież zniechęcić. Obcisłe slipy dodatkowo minimalizują ruchy wrażliwego żołędzia, dzięki czemu powoli przyzwyczaja się do nowych bodźców. Dla Panów, którzy mają tak wrażliwy żołądź, że nie wyobrażają sobie paradowania z zsuniętym napletkiem proponuję po zsunięciu napletka, trochę pomachać penisem w celu osuszenia żołędzi. Sucha skóra żołędzia jest mniej wrażliwa. Na prawdę to działa. Spróbujcie sami. Etap 2: W drugim etapie odczulania żołędzi zamiast slipów zakładamy luźne bokserki i wracamy do swoich domowych zajęć. W tym przypadku żołądź ma swobodę ruchów i zaczyna się przyzwyczajać do większej liczny bodźców. O przejściu do etapu drugiego trzeba zdecydować samemu. Jak już komfortowo czujemy się w slipach to na pewno można zamienić je na bokserki. Najlepiej np. co 3 dni próbować czy wytrzymamy w bokserkach. O ile Etap 1 może zakończyć się dość szybko, po dniu, kilku dniach, tygodniu. To druki etap może trwać nawet miesiąc dla wrażliwych Panów. Mogą się też zdarzyć przypadki że trzeba będzie etap 2 przedłużyć powyżej jednego miesiąca. Najważniejsze żeby się nie zniechęcać. Czym częściej zsuwamy napletek tym żołądź bardziej przyzwyczaja się do nowych bodźców. W drugim etapie powinniśmy dojść do tego, że chodzimy z zsuniętym napletkiem min 1-3h i nie sprawia nam to żadnego dyskomfortu. Na koniec jeszcze trzeba pamiętać, że przy każdej kąpieli zsuwamy napletek i myjemy żołądź np. żelem do higieny intymnej takim jak Biały Jeleń, Hipoalergiczny żel do higieny intymnej. Oczywiście można wybrać inny produkt do higieny intymnej. Dzięki temu, że jest w postaci płynnej, dość gęstej to po nałożeniu na rękę i przy pocieraniu żołędzia Panowie wrażliwi nie będą odczuwali dużego dyskomfortu. Może się zdarzyć że po użyciu żelu jakiejś firmy nagle zaczniemy odczuwać na żołędzi uczucie zimna, ściągania itd. Najlepiej wtedy zmienić żel na inny. Polecam zacząć od Białęgo Jelenia chyba że już ktoś używa innego produktu i jest z niego zadowolony. Chociaż Panowie z nadwrażliwym żołędziem z reguły nawet nie wyobrażają sobie, że mogliby go myć każdego wieczora/poranka. Higiena jest bardzo ważna. Już po kilku dniach żołądź się przyzwyczai. Życzę powodzenia w terapii odczulania swojego przyjaciela *)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arkadiusz28

Witam, Jestem 3 tyg po obrzezaniu całkowitym i moja żołądź też przed zabiegiem była bardzo wrażliwa na dotyk (kłujący przenikliwy ból). Zacząłem od polewania wodą i dotykaniu o udo (leżąc w wannie). Muszę przyznać, że po kilku dniach jest dużo lepiej i to już nie jest ból a jedynie dziwne uczucie ale widzę poprawę. Jeśli ktoś z Was boi się obrzezać ze względu na wrażliwość żołędzi to ja Wam mówię - nie ma się czego bać. Ja też miałem mega obawy ale zebrałem się w sobie i wiem już dziś, że to była słuszna decyzja. Szwy po mału wychodzą, rana ładnie się goi, zero krwi, zero ropy. Codziennie wanna i 40 min trening pena :) Nie czekajcie, zapewniam Was że warto !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Potwierdzam to co napisał Patryk *) W 7 tyg od zabiegu czuje sie juz calkiem dobrze, zaladz odwrazliwiona w okolo 80%. Sa efekty i mysle, ze za miesiac bedzie juz perfekcyjnie. Zachecam wszystkich stulejkarzy, ktorzy maja bol zaledzia do calkowitego obrzezania. Zapewniam Was, ze nie pozalujecie *)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 17 lat mam podobną dolegliwość bardzo się tego wstydze Mianowicie nie wiem jak to w zasadzie określić poniewaź sprubuje powiedziec to swoimi słowami mam coś takiego źe jak zdejme sukurke z napletka to źoładź jest zaczerwieniona bardz9 wraźliwa na dotyk A jak penis jest w stanie spoczynku to wygląda jak bym miał stulejke odczuwam duźy dyskomfort i nie mam pojęcia co mam zrobić dodam źe jak się masturbuje to nie zdejmuje skurki tylko jak dojde to odkrywam źołądz nw czy mogę sie udać do urologa bez wiedzy kogokolwiek i to załtawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie miałem ten sam problem ale już prawie sobie poradziłem i teraz chodzę cały czas z odsłonięta główka w każdej bieliźnie jak doszedłem do tego juz mówię najpierw kupiłem żel do higieny intymnej co prawda dla kobiet ale dla mężczyzn nie bylo (i tak się nadał intymności neutralize) potem zrobiłem tak 2ziol3m krem na podrażnienia dla noworodków i wysmarowalem prezerwatywy i założyłem na penisą tak by krem pokrył główkę i chodziłem w prezerwatywie i z odsłonięta główką jakiś tydzień potem zauważyłem ze mogę dotykać główkę bez większego bólu to tylko mylem w tym plynie smarowalem kremem dla dzieci i zakładałem maty na początku był dyskomfort jednak teraz tylko czasami go czuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzi typu "krem na podrażnienia" czy "dla noworodków" są nic niewarte. Czemu nie piszecie, co Wam konkretnie, z nazwy pomogło? Kremów na podrażnienia są setki, dla dzieci pewnie jeszcze więcej, a raczej większość czytelników forum ani jasnowidzem, ani wróżką nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.04.2009 o 16:11, Gość 22latek napisał:

Witam! Moim problem jest nadwrażliwość żołędzia. Ostatnio odkryłem podczas masturbacji wibratorem(dla mężczyzn), że podczas stosunku moja żołądź jest tak bardzo wrażliwa i czuła przy poruszaniu, iż nie jestem w stanie współżyć(wcześniej onanizowałem się bez obciągania napletka, dopiero teraz, gdy zacząłem masturbację wibratorem napletek schodzi cały i jest tak bardzo wrażliwy). Czuję taki bardzo nieprzyjemny impuls(to nie jest żaden ból), który powoduje spadek podniecenia i uniemożliwia mi dojście do wytrysku, a także zmusza do zaprzestania jakichkolwiek ruchów. Nie wiem czy może ma to związek z odbytą operacją? Ponad pół roku temu miałem operację na zbyt krótkie wędzidełko, wszystko niby jest w porządku( napletek zsuwa się bez problemu do końca) tylko ta nadwrażliwość mnie martwi i dołuje. Czy może to mieć związek z malutkimi białymi wypustkami (chirurg widział je podczas operacji i nie stwierdził jakiejś dolegliwości) u dołu żołędzia? Bo to chyba one są najczulsze podczas pocierania a także wiązadełko i jego okolica. Wcześniej tego nie odczuwałem, gdyż masturbacja odbywała się przy nieściągniętym napletku. Mam dziewczynę z którą zamierzam rozpocząć współżycie, ale bardzo boje się że ten pierwszy raz skończy się fiaskiem i że w ogóle całe moje życie seksualne legnie w gruzach:( Błagam o poradę i jakieś uzasadnienie mojej dolegliwości.

cześć mam chyba ten sam problem jak sobie z nim poradziliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2021 o 02:42, Gość Gość napisał:

ja tez mialem ten problem ale wystarczylo ze chodzilem z odslonietym napletem w majtakch teraz nie czuje bolu ale za to dwa razy wieksza przyjemosc przy masturbacji czy podczas stosunku oralnego 

cześć, na początku gdy ściągnąłem napletek czułem mega dyskomfort a gdy poszedłem do  urologa to powiedział że wszystko jest w porządku, po czasie to uczucie osłabło więc postanowiłem że będę chodził z odsłoniętym napletkiem.                                                              Po 1 dniu rano jak się obudziłem to poczułem takie pieczenie i ból w jednym od razu jak zaciągnąłem napletek to tego nie czółem ale póżniej jak bliżej na to spojrzałem to zrobiła się mała rana od tego że prawdopodobnie za długo tak chodziłem więc teraz przestałem tak chodzić a dyskomfort dalej jest, jak możecie to powiedzcie jak sobie z tym poradziliście   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×