Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

uraz barku


Gość Krystyna

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Upadłam dziś na rowerze niefortunnie, że uderzyłam ramieniem w barierkę. Niestety chirurg urazowy mnie nie przyjął, mój znajomy chirurg ogólny dał mi skierowanie na rentgen, nie mam żadnych złamań ale mam zerwanie więzadła obojczykowo-stawowego. Ponieważ nie widział badania RTG chirurg urazowy chciałam się skonsultować ze specjalistą czy ze zdjęcia RTG można to stwierdzić? Znajoma miała robione i USG i tomograf przy podobnym urazie. Ręka bardzo mnie boli, nie mogę ruszać, zalecono mi temblak i środki przeciwbólowe. Gdzie mogę wysłać zdjęcie RTG? Tu na stronie nie udaje mi się załączyć zdjęcia.

Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Sugestia takiego urazu (tj. uszkodzenia - jak dobrze rozumiem więzadła barkowo - obojczykowego) mogła wynikać ze stosunku ustawienia końca barkowego obojczyka do wyrostka barkowego - ale pełna interpretacja oczywiście po stronie lekarza.

Ze względu na to, że więzadła zaliczamy do struktur miękkich - oceny stopnia ich uszkodzenia najlepiej dokonać w oparciu o badanie RM lub USG.

Ale takie badania obrazowe powinny jedynie potwierdzić hipotezę diagnozy, która wynika z wywiadu oraz badania klinicznego.

Dopiero korelacja tych dwóch elementów może determinować formę i sposób leczenia/rehabilitacji.

Polecam również konsultację z fizjoterapeutą.

Pozdrawiam,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcinnnnn

Klucz w twoim przypadku to czas! Nie zwlekaj, nie licz, że samo ci przejdzie... Ja dokładnie tak samo robiłem z bolącą kostką, a okazało się, że miałem dość poważnie uszkodzone (choć na szczęście nie zerwane) więzadła. W porę, z polecenia fizjoterapeuty trafiłem na specjalistów z www.iortopedia.pl, tobie polecam jak najszybszą konsultację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×