Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbiel na policzku


Gość Monika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Kilka lat temu zrobił mi się na policzku gigantyczny czerwono-bordowy ropień. Poszłam z nim do chirurga, który go naciął i założył sączek. Kazał przychodzić na opatrunki. Niestety w dniu kiedy kazał zdjąć już na stałe opatrunek okazało się, że miejsce w ktorym był ropień jest lekko wypukłe, zaczełam się obawiać, że leczenie nic nie dało ale lekarz uspokoił mnie, że tak ma być. Niestety kilka dni po tym zauważyłam znowu ropę w środku, ropień powiekszał się. Postanowiłam iść do prywatnego dermatologo -podobno bardzo dobrego. Niestety Pani dermatolog tylko wypaliła mi w ropieniu 2 dziury laserem (mysłała, że przez te dziury uda się jej wyciagnąć torbiel ze środka). I tak od pierwszej wizyty u chirurga minęły już ponad 4 lata a ja dalej mam torbiel i to z dwoma dziurami i nie wiem co mam dalej robić... Boję się iść znów do chirurga, ponieważ jeśli wytnie mo całą torbiel, to zostanie wielka dziura a jak chodzi o przeszczep skóry na to miejsce, to może być kiepsko ponieważ mnie wszystko się bardzo trudno goi, poza tym nie chce mieć dodatkowej dziury w ciele. Nie wiem co mam robić, boję się cokolwiek z tym robić a jednocześnie wiem, że tak nie można tego zostawić. Niestety nikt nie chce mi pomóc, nawet nikt nie chce mi dać zadnego antybiotyku na to ani lekarstwa a przecież to na pewno pomogłoby chociaż na ropę. Bardzo proszę Pana o pomoc. Pozdarwiam Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Takie torbiele należy leczyć u chirurga. Prawdopodobnie będzie trzeba ją usunąć. Trudno mi coś więcej powiedzieć nie widząc jak ona wygląda i jak dokładnie jest zlokalizowana. Dlatego powinna się Pani skonsultować ze specjalistą osobiście. Przed zabiegiem może Pani omówić jak przebiegać będzie operacja i jaki będzie ostateczny jej rezultat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×