Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle lewego podbrzusza.


Gość Jana

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Od jakiegos czasu czuje pobolewania z lewej strony podbrzusza w okolicach lewego jajnika.Gdy nacisne to miejsce boli bardzej i czuje jakbym cos przesuneła.Jestem pod kontrola ginekologa bo pare lat temu miałam usowana zmiane z szyjki macicy(plamienie miedzy miesiaczkami,kontaktowe).Po badaniu histopat.okazało sie ze byly widoczne cechy infekcji hpv.Od tamtej pory spokoj.Tylko teraz te bole.Moj ginekolog za kazdym razem robi mi usg przepochwowe.Raz mowi ze jest torbiel,raz ze nie.Z 9 mc temu zrobil mi badanie ca-125(nie pamietam wyniku) bo cos zobaczył i mialo to dziwnie gruba scianę ale ze Ca-125 w normie to nic dalej sie nie dzialo.Na  kolejnej wizycie pojawil sie miesniak macicy ok 2cm.Moje miesiaczki nie sa obfite.Zdarzaja sie skrzepy i miesiaczka zaczyna sie brazowym plamieniem.Czasami przychodzi 6 dni przed terminem,czasem 4 dni.Raz sie spoznila 3 dni.

Miałam rezonas kregoslupa ledzwiowego ktory potwierdzil przepukline i 2 naczyniaki.Ale na wyniku badania na samym dole byl wpis ze w badaniu uwidocznino zmiane ok.2cm w okolicach lewego jajnika.Czy to mogl byc ten miesniak?

W maju tego roku pojawilo sie po wyproznieniu plamienie z odbytu.Drugi raz teraz we wrześniu.Dodam ze mam zaparcia i biegunki na zmiane.Ogolny dał skierowanie na usg i kolonoskopie.Czekam na kolonoskopie a na usg pani doktor powiedziała ze tak jest ok poza zmiana o policyklicznym wygladzie na trzonie macicy-miesniak ok.3cm.Powiedziała tez ze nie umie powiedziec co jest w tym miejscu ktore boli.Moze to byc jajnik zle ulozony?Ze wzgledu na infekcje hpv i wywiad rodzinny(nowotwor jelita grubego)zaleca dalsza diagnostyke.

Prosze o pomoc o pokierowanie.Sama juz nie wiem czy cisnac ginekologa by zrobił dokładniejsze badania lub skierowal na laparoskopie zwiadowcza czy isc od razu do onkologa czy jak.Czy ktoraś z Pań miała podobnie i juz wie co to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×