Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

kolano


Gość adek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam doznałem urazu kolana wynik RM.złamanie trzonu kości piszczelowej,szczelina złamania podłużnego dochodzi do powierzchni stawowej okolicy wyniosłości miedzy guzkowej i przechodzi przez guzek boczny.   Obrzęk szpiku odcinka bliższego kości piszczelowej w okolicy szczeliny złamania i odcinku tylnym kłykcia bocznego w obrębie nasady na granicy z przy nasada -stłuczenie .  W kłykciu bocznym kości udowej w części środkowej obrzęk szpiku-stłuczenie.  Więzadło krzyżowe przednie wydłużone o podwyższonym sygnale w obrębie przyczepu-stan po częściowym uszkodzeniu.  Wiązadło poboczne strzałkowe nieco wydłużone stan po naciągnięciu, poza tym więzadła krzyżowe,poboczne,rzepki,ścięgno mięśnia czworogłowego uda w MR bez zmian.  Chrząstki stawowe o prawidłowej grubości, gładkich obrysach,bez ubytków.  W rogu tylnym łękotki przyśrodkowej pasmo podwyższonego sygnału dochodzące do powierzchni torebkowej-szczelina złamania?  Ilość płyu w jamie stawowej zwiększona. Niewielka ilość płynu w kaletce brzuchato-półbłoniastej. Poza tym struktury dołu podkolanowego w MR bez zmian. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, miałem ogromny problem z rzepką. Kolano przy długim wysiłku, czy to praca, czy krótszym ale intensywnym jak np gra w piłkę, niemiłosiernie bolało. Długo, bo kilka lat się z tym męczyłem... Szukałem pomocy u wielu specjalistów, ilość stron, forów, które odwiedziłem jest trudna do obliczenia... Trzy tygodnie temu trafiłem na www.iortopedia.pl, najpierw porada online, później rozmowa przez telefon, a w zeszłym tygodniu konsultacja. Pomogli mi fachowo, mam wdrożony proces rehabilitacji a wszystko, po ty by uniknąć operacji, bo wg wiedzy lekarzy może się bez tego obejść. Oby! Może tam będą ci mogli pomóc? Z tego co opowiadał mi mój lekarz, mieli u siebie naprawdę skomplikowane przypadki ciężkich kontuzji i ludzie wracali do normalnego funkcjonowania, choć to niestety długi i karkołomny proces... Ja jestem pełen nadziei, że będzie dobrze ze mną! Pozdrawiam i życzę zdrowia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Trudno odpowiedzieć na Pana post - zamieścił Pan jedynie opis RM. W pierwszej kolejności podstawową formą leczenia będzie unieruchomienie, o którego czasie decyduje lekarz prowadzący.  Po okresie unieruchomienia niezbędna będzie w Pana przypadku rehabilitacja. Po otrzymaniu zgody od lekarza na rozpoczęcie procesu rehabilitacji zalecam konsultację z fizjoterapeutą, który zaplanuje i iprzeprowadzi proces rehabilitacji. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×