Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Obrzęk śródstopia


lukpio3

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Wczoraj posiedziałem z 10min z podwiniętą stopą, dokładnie w takiej pozycji:
 

IMG_2487.jpg

Następnie jak wyprostowałem stopę poczułem w niej ból i efekt w postaci opuchlizny. Czy ktoś może orientuje się co może być? Niestety dostanie się teraz do jakiegokolwiek lekarza graniczy z cudem. Teleporada polegała na tym że lekarz kazał smarować Altacetem i tyle. Nawet nie poprosił o zdjęcie, nic, kompletnie nie. Nawet dokładnie nie wypytał gdzie jest spuchnięte. Gdybym sam nie opisał to by nawet tego nie wiedział. Porażka. Liczę bardzo na Waszą pomoc. 

IMG_2489.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Struktur anatomicznych, które mogą dać ból w tym regionie jest kilka (m.in. troczki mięśni, pochewki, więzadła itd). Bez przeprowadzenia wywiadu oraz badania klinicznego nie ma możliwości postawienia właściwej diagnozy.
Tym samym trudno ustalić dokładny plan leczenia.

Jeżeli występują podstawowe cechy stanu zapalnego (tj. ból, ograniczenie funkcji stawu/stawów, obrzęk, zaczerwienienie, podwyższona temperatura danego regionu) zaleca się na pewno zasadę RICE (tj. odpoczynek/odciążenie kończyny - możliwie krótko; krioterapia - zimny okład; kompresja - w formie delikatnego usztywnienia - nie zawsze jest to konieczne; wyższe uniesienie stopy - celem redukcji obrzęku.

Sugeruje umówienie wizyty do fizjoterapeuty. Mimo całego zamieszania epidemiologicznego fizjoterapeuci przyjmują pacjentów i dalej z nimi pracują.

Pozdrawiam,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×