Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krzywica żeber


Gość ania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panie doktorze ostatnio zauważyłam że moja dolna partia żeber po lewej stronie jest wystająca. nie wiem co to jest? czy to jest jakieś zwyrodnienie czy narosl... prosze mi powiedzieć jaka jest tego przyczyna i co dalej mam robić pozdrawiam i z góry dziekuje za pomoc ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Wystające żebra mogą być spowodowane np. skrzywieniem kręgosłupa. Oczywiście może to być również patologiczna narośl. Najlepiej udać się do reumatologa. On dalej pokieruje co dalej z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest napewno kosc. i nie jest ruchome. moze to jakas krzywica...-mam dopiero 23 lata takze to raczej wykluczam. poza tym wczesniej tego nie mialam- nigdy mi nie wystawala tak ta dolna partia zeber. dziekuje bardzo za to ze Pan/Pani stara mi sie pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje(i gdzie można zrobić) operację prostowania żeber. Mam Krzywe żebra, ale niestety na badaniach chirurg stwierdził, że nie mogę przejść operacji w ramach kasy chorych, ponieważ jest to operacja kosmetyczna. Krzywica jest jednak dla mnie bardzo wstydliwa, dlatego ciekaw jestem ile kosztuje taka operacja prywatnie. Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam ten sam problem, dla mnie to okropnie wstydliwe, nie radzę sobie z tym. Bardzo jestem przejęty tym problemem. Jakie mogą być koszta zabiegu, może jest jakaś możliwość wyprostowania ich bez *skalpelu*. Proszę o radę-przecież nie jestem sam z tym problemem. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! i rowniez dotknal mnie ten problem mam krzywe zebra od urodzenia z lewej i prawej strony sa wypchniete jakby przez przepone jednak nie wiem czy to ona jest tenu winna i niestety wczesniej nie wiedziałem ze mozna bylo cos z tym zrobic jednak mam dopiero 15 lat wiec chyba mozna skorygować ta wade z pomoca gorsetu lub jakiegokolwiek innego narzedzia a nie chirurgicznie. jednak nie mozliwa staje sie opieracja rozcinania zeber gdzyz jest to naruszenie szkieletu co go zdecydowanie osłabi wiec nie jestem pewien co do operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o poradę, podczas wykonywania skłonów przeskakują mi chyba żebra, wyrażnie czuję przemieszczenie z oby dwóch stron, jest to straszny ból, który ustępuje gdy sie wyprostuje. Prosze mi powiedziec czy wszystko w porządku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Także miałem krzywe żebra, ale znalazłem metodę mało pomocną ale zawsze coś, raczej dla panów - siłownia. Przybrałem troszkę masy i ładnie wystające żebra się schowały prawie nie widać różnicy :P (i jakby co nie wyglądam jak schab)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 18 lat i od urodzenia odstają mi dolne żebra, jakby były podwinięte. Przeszkadza to w noszeniu obcisłych ubrań oraz pokazywaniu się w stroju kąpielowym. Czy możliwa jest chirurgiczna korekcja tej wady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×