Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Poszerzone przewody mlekowe


Gość Meg

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 44 lata. W badaniu USG piersi stwierdzono: przewody mleczne poszerzone w okolicy zabrodawkowej w piersi prawej do 3,4 mm,(g 6) w piersi lewej do 2,4 mm. Zarysy wewnętrzne gładkie, przewody podatne na ucisk. Poza tym wszystko w normie. Mammografia też. Czasem wysącza mi się mała kropelka płynu z brodawki. Co to wszystko oznacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodnie to takie samoistne poszerzenie przewodów mlekowych,bez istotnego znaczenia klinicznego. Radzę to skonsultować jeszcze z ginekologiem. Może zadecydować o badaniu poziomu prolaktyny we krwi (podwyższony poziom tego hormonu może dawać takie objawy) i zapewne trzeba będzie wykonać kontrolną mammografię i USG za około rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też problem z poszerzonym przewodem w piersi prawej 1,5cm/6mm kontroluję to poprzez badanie usg co 6miesięcy mam 50 lat. Bardzo chciałabym dowiedzieć się co to oznacza i czy mam się bać. Od swojego lekarza nie otrzymałam wiele informacji na ten temat ani nie zlecił żadnych badań.Problem się pojawił podczas badania usg w 2008 r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki przewód zapewne jest związany ze zwyrodnieniem piersi związanym z wiekiem. Należałoby w Pani wieku obecnie wykonać mammografię, aby dokładnie ocenić strukturę piersi (USG w Pani wieku jest mało rozstrzygającym badaniem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto mój wynik bad.mammograficznego z 26-7-2008 sutki o symetrycznej budowie z przewagą tkanki tłuszczowej.Na radiogramach w obu sutkach* skóra,tkanka podskórna,brodawki oraz widoczne części dołów pachowych bez zmian. Nie stwierdzono cieni wysokiego ryzyka oraz mikrozwapnień podejrzanych o złośliwość .Natomiast wynik usg z dn.23-4-2008 brzmi*piersi o strukturze tłuszczowo gruczołwej*W piersi prawej odcinkowo poszerzony przewód mlekowy.innych zmian ogniskowych nie stwierdzono.Pachowe węzły chłonne nie powiększone.Usg z 10-8-2008 oraz z 03 /2009 i 11/2009 ciągle ten poszerzony przewód i co dalej? proszę o radę.Maria M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam problem z poszerzonymi przewodami mlekowymi od prawie pięciu miesięcy.Zaczęło się od wycieku żółtej wydzieliny,która wypływa tylko pod wpływem ucisku,albo podczas schylania.Miałam badanie na poziom prolaktyny (w normie),dwukrotne usg bez żadnych zmian zapalnych.Mam 32 lata i nie chciałabym usłyszeć za jakiś czas że coś złego dzieje się w moich piersiach.Byłam badana przez trzech lekarzy i każdy mówi że trzeba to zostawić tak jak jest,a ja czuję się tym zaniepokojona.Pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Mama zrobiła mamografię gdzie wykruto guzek o średnicy 10mm BIRADS3 i została skierowana jeszcze na USG a wynik USG jest taki: *piersi o budowie gruczołowo-tłuszczowej. Wpiersi na godz 10 obszar hypoechogoniczny o wym 13x9mm - wskazana weryfikacja BAC. P oraz centralnie położone torbiele - największa o wymiarze 8x5mm. W piersi lewej na godz 3 widoczna torbiel o wym 10x7 - wskazane USG za 6-8m-cy. W obu piersiach poszerzone przewody mlekowe IIrzędowe akcentowane do 1,6mm. Kóra, tkanka podskórna, węzły chłonne bez zmian.* Bardzo się boję, co to oznacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość agnieszka

Kasiu miałam to samo. Zrobiłam biopsję obszaru ( u mnie lekarz napisał zmiany)i wyszedł włókniak (mały ok.6mm.). Byłam u dwóch najlepszych chirurgów onkologów i dwóch kazało tylko obserwować, robić USG co 6miesięcy. Mamografii nie robię, mam 39 lat i tak jak Ty piersi obudowie gruczołowej z licznymi torbielami, dlatego i tak po mamografii musiałabym robić USG. Nie martw się , zrób koniecznie biopsję, to nic nie boli. Najważniejsze ,że węzły są w porządku. Głowa do góry, idź na biopsję. Do 1 cm włókniaków raczej nie operują. Birads 3 oznacza, że zmiana najprawdopodobniej łagodna (ryzyko mniej niż 2 %). Przy Birads 3 trzeba dalszych badań, właśnie u nas biopsja. Mi też wyszedł taki sam. Trzymaj się. Daj znać na forum jak wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 32 lata ,mój wynik USG * W obu piersiach wyraźne poszerzenie przewodów, w lewej piersi w górnym zewnętrznym kwadracie stwierdza się liczne drobne rozproszone torbiele zr do 10 mm* co to oznacza i czy coś trzeba z tym robić? Proszę o odpowiedź i z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 25 lat od dłuższego czasu pobolewała mnie lewa pierś wyczułam w niej zgrubienie i bardzo się zaniepokoiłam więc szybko zapisałam się na USG z badania wyszło : sutki o budowi gruczołowej,struktóra drobnotorbirlkowa.Wsutku prawym bez zmian ogniskowych w sutku lewym poszerzony przewód mlekowy szer,2.00mm.Węzły chłonne prawidłowe bardzo proszę o pomoc jestem zrospaczona i przerażóna czy jest czym się martwić czy jest to coś nowotworowego jeszcze raz proszę o pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo bym prosila o wyjasnienie: Piersi przewaznie gruczolowe.Obustronnie zabrodawkowo niewielkie zmiany mastopatyczne.Zmian ogniskowych litych nie wiedac.Na godz 1-2PL konglomerat 5-7 torbieli i odcinkowo poszerzonych przewodów mlekowych śr 3- 4mm.W lokalizacji palpacyjmych zgrubien na godz 9 i 7-8 PP nie widac zmian ogniskowych jedynie ogniskowe nasilone wloknienie.Doly pachowe zawieraja pojedyncze niepodejrzane wezly chlonne dl do10 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat często i regularnie wykonuję bardzo dokładne samobadanie moich piersi w pozycji stojącej i leżąc na plecach. Oczywiście na ile jest to możliwe, gdyż natura obdarzyła mnie bardzo dużym, w dodatku ciężkim biustem - mam rozmiar 75HH. W piersi lewej w obrębie otoczki sutkowej 2 cm pod brodawką wyczułam podłużne wyraźne zgrubienie oraz po ucisku brodawki - żółto-biały wyciek gęstego płynu. Czy to oznacza, że mam poszerzone przewody mlekowe, choć nie jestem w ciąży i nigdy nie karmiłam jeszcze piersią. Po długim badaniu obu piersi u ginekologa wyjątkowo dostałam skierowanie na badanie mammograficzne oraz usg piersi. Czy to objawy nowotworu piersi. Dodam, że mam 26 lat. Bardzo proszę o odpowiedź lekarza specjalisty w dziedzinie chorób piersi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałam, iż często przyczyną są zmiany hormonalne szczególnie w sytuacji kiedy kobieta nie rodziła a mimo to ma poszerzenie przewody mlekowe, które nastąpiły bez przyczyny. Wstępnie objawia się to poprzez zaburzeniach w miesiączkowaniu później w opuchlizna piersi,  torbiele, włókniaki itp. Nie właściwa gospodarka hormonalna powstaje natomiast zwykle z powodu spożywania nadmiaru tłuszczów, palenia, alkoholu, złej niezdrowej diety. W sytuacji gdy nastąpiła takie objawy można szukać porady i przyczyn udając się do lekarza: Ginekologa, Endokrynolog, lub lekarzy specjalistów od chorób piersi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×