Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guz piersi o gładkich obrysach i grupa ryzyka


Gość Monika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!! Parę dni temu odkryłam guza na piersi, badania USG wykazały ze guz znajduje się na godz. 10-11. jest lity, hypoechogeniczny o gładkich obrysach z pojedynczymi drobniutkimi zwapnieniami o wym. 2,76x 1,96 cm. Węzły chłonne obu pach niepowiększone. Mam 25 lat i jestem w grupie podwyższonego ryzyka ( Mamie 4 lata temu rozpoznano raka piersi). Proszę powiedzieć mi czym ten guz może być i czy wygląda na raka. biopsję będę robiła dopiero we wtorek a potem jeszcze to czekanie.... Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!! Już jestem po biopsji i czekam na jej wyniki. Na pewno mój guz będzie wycięty. podczas badań okazało się, że guzek nie wygląda zbyt ładnie. Nie jest duży ale na około widać spore zmiany. Lekarz powiedział, że pewnie będę miała radioterapię. chciałabym się dowiedzieć na jakiej podstawie wybiera się rodzaj leczenia. czy radioterapię stosuje się do bardziej zaawansowanego raka czy mniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

O dalszym sposobie postępowania będzie można powiedzieć dopiero po wyniku badania biopsyjnego, a na pewno dopiero, gdy usunie się w całości guz i podda się go badaniu histopatologicznemu. Wtedy zadecyduje się o radio- lub chemioterapii. Leczenie oszczędzające czyli wycięcie guza (do 3-4 cm) oraz z oddzielnego cięcia zawartości dołu pachowego z węzłami zawsze jest skojarzone z radioterapią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! Dawno się nie odzywałam. Niestety do samej operacji nie wiedziałam czym naprawdę mój guzek był. Po wybudzeniu okazało się że amputowano mi pierś i wycięto wszystkie węzły (były czyste). Teraz przechodzę chemioterapię i liczę na całkowite wyzdrowienie. Myślałam że jestem za młoda na raka piersi a tu jednak....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×