Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Twardy obrzęk


Gość Igor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 2 tygodnie temu skręciłem staw skokowy. Pojawiła się opuchlizna i ból. Stan na dzień dzisiejszy wyglada tak, ze siniaki schodzą, chodzić mogę normalnie, ale niepokoi mnie jedna rzecz. Obrzęk zszedł w 90%, od paru dni utrzymuje się jednak w niewielkim stopniu bez zmian twardy obszar na kostce, nie schodzi ani nie powiększa się. Byłem u ortopedy. Zalecił zdjęcie rtg, z którego opisu wynika ze brak świeżych zmian kostnych w obrębie stawu skokowego. Czy możliwe jest ze nastąpiło zwapnienie krwiaka i ze tak już zostanie? Nic innego mi nie dolega prof tego zgrubienia na kostce. Co to noże oznaczać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

2 tygodnie to zbyt krótki czas żeby powstało zwapnienie w związku z krwiakiem. 

Obrzęk pourazowy w stawanie skokowym niestety może utrzymywać się długi czas (1. ma to związek z lokalizacją stawu - stopa przez większość czasu jest najniżej położonym stawem i wtedy grawitacja nie pomaga odpływowi obrzęku; 2. uboższa budowa układu chłonnego itp itd.). Na pewno warto zadbać o wyższe ułożenie kończyny (stopa wyżej niż kolano, kolano wyżej niż biodro); maści z wysoką zawartością heparyny; masaż kostkami lodu; poprawa ukrwienia w obrębie kostki - np. na zmianę zimny/ciepły prysznic; aktywna praca stawu skokowego w środowisku wodnym - np. basen;

W razie wątpliwości lub utrzymującego się problemy proponuję badanie USG.

Pozdrawiam,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×