Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zapalenie żył


Gość Marek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, Jestem honorowym dawcą krwi.Miesiąc temu kilka godzin po oddaniu zauważyłem ,iż na ręce (z której była pobierana krew)pojawiła się czerwona szeroka pręga.**Szła** ona od zgięcia łokciowego pod pachę.Zauważyłem również,iż żyła jest bardzo naprężona i nie mogę do końca rozprostować ręki.Poszedłem z tym do lekarza w krwiodastwie ,jednakże pani stwierdziła,iż mam przeczulice i kazała kupić sobie Lotion do smarowania ręki.Po kilku dniach jak żel nie pomagał poszedłem z tym do lekarza rodzinnego,który stwierdził,iż mam zapalenie żył i zapisał antybiotyk(Doxycyline) oraz Detralex.Gdy przyjąłem juz całą dawkę antybiotyku i nadal nic nie pomagało poszedłem z powrotem do krwiodastwa,tym razem do samego dyrektora.Ten skierował mnie ponownie do lekarza,który badał mnie na początku.Pani ponownie stwierdziła,że nie ma ąadnego zapalenia ,a jak spytałem się dlaczego ta żyła jest tak naprężona to stwierdziła ,iż mam jej nie pouczać bo to ona jest lekarzem.Dla świętego spokoju dała mi skierowanie do specjalisty chirurga.Po kilku dniach trafiłem w końcu do specjalisty.Lekarz stwierdził zapalenie żyły i przypisał mi zastrzyki w brzuch oraz Dicloberl dodatkowo zlecił badanie Dopplerowskie w celu wykluczenia zakrzepicy. Kilka dni temu skończyły mi się wszystkie leki,byłem także na dopplerze ,na którym nic nie wykazano.Jednakże lekarz poinformował mnie ,iż ta żyła może juz zostać tak na zawsze a leczenie może być długie.Proszę mi powiedzieć co mam teraz robić.Krwiodastwo umywa od tego ręce,sam płaciłem za wszystkie leki oraz wymuszałem wizytu u lekarzy.Dla mnie naprężona żyła jest naprawdę czymś uciążliwym,nie moge jej rozprostować,dosyć mocno boli,przeszkadza mi to przy normalnym funkcjonowaniu oraz jazda samochodem a w nocy czuje olbrzymi dyskomfort bo muszę spać na jednym boku.Nie wiem czy mam oszczędzać tą rękę,czy mogę pływać itp.Do kogo powinienem się teraz zgłosić by dalej to leczyć.Chirurg,który mnie przyjmował jest kolegą dyrektora krwiodastwa i powiedział,ze nie mogę obarczać ich za to.Jestem młodą osoba i oddaje krew bo chce pomagać innym,jednakże w momencie jak to potrzebuje pomocy to krwiodastwo sie ode mnie odwraca.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×