Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rozcięty łuk brwiowy i mrowienie głowy.


Gość Tom

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem nieprzyjemną sytuację na rowerze efektem czego było przewrócenie się i uderzenie głową o płyty betonowe drogi. Powstało rozcięcie łuku brwiowego. Niezbędne było założenie pięciu szwów. Jestem trzeci dzień po zszyciu. Rana wygląda dobrze, nie puchnie, nic sie nie sączy. Drugiego dnia okolice oka posiniały jednak widzenie w oku się nie pogorszyło (zawsze miałem wadę wzroku) a sama gałka oczna jest biała.

Martwi mnie natomiast kwestia nerwów biegnących w tych okolicach. Nie wiem jak głębokie było rozcięcie ale obawiam się że mogły zostać uszkodzone jakieś nerwy 😞
W okolicy szycia jest miejsce które gdy dotykam powoduje lekkie mrowienie we włosach, dużo dalej niż uraz. Nie jest to ból, a dosyć nieprzyjemne mrowienie. Gdy nie dotykam okolicy rany problem nie wystepuje.

Wiem że jeszcze jest wszystko świeże i ciężko coś mówić ale jest szansa że podczas gojenia ewentualnie uszkodzony nerw się zregeneruje i ten dyskomfort zniknie?

Tutaj zdjęcie nastepnego dnia po założeniu szwów.
comment_1593435094Ggtq7pC8btCO30pN9ZokHF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×