Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Trzustkowicze pomóżcie !


Gość Barbara

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam 30 lat, nie ma u mnie w rodzinie przypadków zachorowań na trzustke ani na raka. Jestem osobą nie paląca i pijącą sporadycznie a od Nowego Roku zaprzestałam całkowicie.

Moja historia zaczęła się rok temu gdy wróżka wywróżyła mi ze mam powazne problemy z trzustką... I się kuźwa zaczęło!!! Od razu badania usg - wyniki super. Ulżyło. Ale

Od poł roku mam luźne wypróznienia - przeleczona jestem u róznych specjalistów na IBS bezskutecznie oczywiscie. Niestrawione resztki w kale. Pobolewania pleców i lewy bok. Ból po jedzeniu miedzy łopatkami. Ból przechodzi po lekach no-spa czy metospasmyl. Od lutego schudłam 20 kg. Miałam lekkie zawirowania z tarczyca ale juz opanowane. Cały czas stres, nerwy, depresja ze to moze ta trzustka jednak. Całkowicie zmieniałm diete - na bardzo chudą i lekką. Zaczełam miec nocne poty, suchosc w ustach, czeste oddawanie moczu, podwyzszony cukier i zaczęłam odwiedzac lekarzy. Miałam tk, mr, wszystkie mozliwe badania ksiazkowe, markery ujeme. Mam jedynie 5 - 1cm kamyków w woreczku. I teraz do Was pytanie.... Bo nadal chudne, dolegliwosci sa nadal, a moja kupa wygląda normalnie w końcu po kreonie, zazywam dwie dawki po 10 000 jednostek dziennie. Ale bol pleców jest non stop, bol  w lewym boku. Dziwnie jakby boląca trzustka. Prosze Was doradzcie czy moge wykonac jeszcze jakies badania, czy moze te kamienie daja jakies takie dolegliwosci i czy mam nadal martwic sie o ta trzustkę skoro wyniki wychodza dobrze? Cały czas sie martwie przez ta zasrana wróżkę ze coś mi sie tam rozwija i ze to rak 😞

Dodam ze dolegliwosci mam od 4msc, rezonans miałam 4 dni temu i wszystko wyszło ok.

Pomocy!!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dodam ze mam uderzenia goraca po jedzeniu - cukier mi własnie wtedy znacząco rosnie i sie poce. Gdy uprawiam jakiś sport to wtedy przed posiłkiem jest 88, 1h po jest 94 a 2h po 116. Jakby nie chciał spadac. Na czczo okolo 95.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cukrzyca? Przy niedoczynności to możliwe 

Celiakia może? Przy celiakii są biegunki, chudnie się i ból brzucha też występuje. Można sprawdzić przejść na dietę bezglutenową rygorystyczną i sprawdzić jak się będzie pani czuła. Akurat mam celiakię, cukrzycę i niedoczynność tarczycy.

Ale od kamieni też jest ten ból pewnie. Jak w przewodach moczowych czy na nerkach to boli okropnie więc na woreczku żółciowym pewnie też 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie mam typowych ataków woreczka - ale ludzie mówią ze mieli pobolewania w piersiowym czy mostku przy kamieniach nawet bez ataków. Kurcze jednak myślę czy to nie wczesne początki pzt...

Gluten próbowałam odstawic - nie widziałam różnicy.

Ból miedzy łopatkami po posiłkach, pulsująco, gniotące i piekące. Ale do piernika jak mam luźny stolec z resztkami pokarmu od 8 msc i schudłam 20 kg a ból jest dzien w dzien to możliwe żeby nigdzie nic nie wyszło????

A słyszeliście o normobarii przy leczeniu takich schorzeń? Mam znajomego który wyleczył wczesne stadium pzt w komorze normobarycznej. Po 10 wizytach jakby wszystko minęło. Zastanawiam sie bo mieszkam blisko takiego osrodka. Ale czy to mozliwe zeby wyleczyc pzt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×