Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ćwiczenia - porady


Gość John Mayer

Rekomendowane odpowiedzi

Gość John Mayer

Cześć!

Rok temu miałem problemy z lewym kolanem i przyjmowałem leki (kontuzja podczas grania w kosza).
Sytacja się poprawiła, ale byłem na wizycie kontrolnej u innego lekarza pare tygodni później. Stwierdził wysokie ustawienie rzepki z tendencją do lateralizacji w badaniu dynamicznym - cokolwiek to znaczy. Ale również, że sytuacja jest opanowana i nie ma czym się martwić. 
Obecnie podczas powrotu na boisko w lato czuje, że kolano już trochę ucierpiało i robię sobie teraz przerwę od gry oraz od roweru i smaruję maścią przeciwzapalną. 
W zaleceniach od lekarza znalazłem  ,,ćwiczenia na poprawę balansu mięśniowego z uwzględnieniem rozluźnienia struktur bocznych kolana oraz wzmocnienia głowy przyśrodkowej mięśnia czworogłowego uda,, 

I o to chciałbym Was zapytać, gdzie szukać takich ćwiczeń/może macie jakieś do zaproponowania w moim przypadku. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zdecydowanie takie wskazówki, ćwiczenia może Pan otrzymać od fizjoterapeuty.

Rodzaj ćwiczeń fizjoterapeuta dobierze ma podstawie dokładnego wywiadu oraz badania klinicznego.

Nie polecam samodzielnie szukać takich ćwiczeń - mogą być nie właściwie pokazane a i istnieje wysokie ryzyko złej interpretacji.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×